Co si vzít do porodnice

Co tedy s sebou do porodnice? Určitě sebou potřebujete různé dokumenty a doklady.

Co tedy s sebou do porodnice? Určitě sebou potřebujete různé dokumenty a doklady.

Jste-li těhotná a pomalu se začíná blížit očekávaný termín porodu, je nejvyšší čas, abyste si připravila tašku do porodnice. Plánovaný termín porodu, je vždy pouze orientační. I při zdravém těhotenství se dítě může narodit klidně o 14 dní dříve nebo o 14 dní později.

A pokud vás najednou v noci vzbudí začínající kontrakce, budete mít úplně jiné starosti, než pobíhat po bytě a rychle se balit na cestu do porodnice. Co tedy s sebou do porodnice?

Určitě sebou potřebujete různé dokumenty a doklady. Především se jedná o občanský průkaz, kartičku pojištěnce, těhotenský průkaz, oddací list (nebo rodný list pokud jste svobodná), prohlášení o jméně dítěte (resp. papír s vybranými jmény).

Dále sebou do porodnice potřebujete vzít vše pro dítě. Tedy kojenecké oblečení (dupačky, svetřík, košilku, čepičku, ponožky případně i rukavičky). Několik jednorázových plenek, jednorázové přebalovací podložky, krém na zadeček, vlhčené ubrousky, rychlozavinovačku. V některých porodnicích dostanete už dopředu seznam věcí, které si máte připravit na porod a i pro dítě.

Pro sebe si pak nezapomeňte vzít sebou do porodnice pohodlné oblečení a obuv. Nezapomeňte na župan, spodní prádlo, ponožky, kojící podprsenky. Dále pak porodnické vložky, základní hygienické potřeby. Léky, pokud nějaké užíváte. V neposlední řadě pak také něco na čtení, křížovky, případně mp3 přehrávač, mobilní telefon, tablet, fotoaparát. Přibalte si také nějakou menší sumu v hotovosti (ne všude se dá zaplatit kartou).

Mohlo by vás zajímat:Co dělat jako těhotná, Jak poznám začínající porod, Jak vypočítat datum porodu

Třetí trimestr těhotenství – příprava na porod

Třetí trimestr, je třetí a poslední částí těhotenství. To, co na začátku začalo, jako jedna buňka, na konci třetího trimestru skončí narozením... [ ČÍST VÍCE ]

Co dělat, když zjistím, že jsem těhotná?

Vaše pravidelná menstruace má již nějakou dobu zpoždění? Pociťujete výkyvy nálad, bolí vás prsa a zdají se vám nateklá? Nebo se vám dokonce na těhotenském... [ ČÍST VÍCE ]

Jak se připravit na těhotenství

Plánujete miminko, nebo jste již dokonce těhotná? Možná pociťujete obavy z toho, co vás vlastně během těhotenství a po porodu čeká. To je ale úplně... [ ČÍST VÍCE ]