Jak správně držet a koupat miminko

To, jak držet dítě při koupání, záleží na tom, zda ho budete koupat ve vaničce nebo v koupacím kyblíku.

Vykoupat malé miminko není žádná velká věda. I když možná zpočátku budete mít obavy z manipulace s tím drobným tvorečkem, rychle se to naučíte.

Malé miminko není potřeba koupat každý den. Stačí jen 1x – 3x týdně. U malého dítěte by mohlo častější koupání příliš vysušovat pokožku. I proto by se miminko mělo koupat jen krátkou dobu (stačí jen 5 – 10 minut).

Dítě můžete koupat v dětské vaničce nebo v koupacím kyblíku. Používat koupací vanu pro dospělé není příliš vhodné. Ať už s ohledem na obtížnější manipulaci s miminkem ve velké vaně, tak i s ohledem na hygienu.

Před koupáním si určitě připravte vše, co budete potřebovat. Jakmile dáte dítě do vaničky nebo do koupacího kyblíku, tak už se nebudete moci vzdálit.

To, jak držet dítě při koupání, záleží na tom, zda ho budete koupat ve vaničce nebo v koupacím kyblíku. Ve vaničce dítě spíše leží a je pouze potřeba kontrolovat, aby se nedostala voda ke hlavičce. Při koupání v kyblíku, je nutné lehce podpírat bradičku, protože malé miminko ještě neudrží vzpřímenou hlavu.

Při podkládání dítěte do vaničky nebo jeho vyndávání, je nutný bezpečný úchop, aby vám mokré dítě nemohlo vyklouznout z rukou.

Mohlo by vás zajímat: Jak často koupat novorozence, Jak koupat miminko v kyblíku, Dětská vanička

U malých dětí není nutné, aby se koupaly každý den.
I malé dítě se velmi brzo naučí poznat, že teď je čas, jít se chystat na spaní.
Narození dvojčat připadá přibližně v počtu jednou na 80 porodů, tedy pravděpodobnost narození dvojčat je asi 1,25%.