Jak rychle otěhotnět

Není žádná zaručená poloha, která by zvyšovala šanci na početí.

Ozvaly se vaše biologické hodiny a vy byste chtěla co nejrychleji otěhotnět? Pak vám poradíme několik tipů, jak otěhotnět co nejrychleji.

Při plánovaném těhotenství je dobré už před otěhotněním zvýšit dávky vitamínů. Jedná se hlavně o kyselinu listovou (jeden z vitamínů B). Začnete také sledovat svůj cyklus, abyste věděla, kdy je ta nejvhodnější doba, abyste se o to s partnerem „pokoušeli“. U většiny žen je to zhruba uprostřed menstruačního cyklu (cca 14 – 15 den od začátku poslední menstruace, resp. cca 3 – 5 dní před tímto dnem a maximálně jeden den poté).

Není žádná zaručená poloha, která by zvyšovala šanci na početí. Snad jen to, že byste po skončení neměla nějakou chvíli vstávat. Ve stoje musí spermie bojovat s gravitací, tím že zůstanete 10 – 15 minut vkladu vleže, jim to můžete usnadnit.

Ani při snaze rychle otěhotnět neplatí, že čím více tím lépe. Spermie přežívají až 72 hodin (někdy i déle), takže není nezbytně nutné, abyste se partnerem v „plodné“ dny snažili o nějaký světový rekord v počtu pokusů. Někdy je naopak lepší cca 48 hodin „abstinence“ před tím než vám začnou plodné dny. Platí také, že spermiím nedělá dobře příliš těsné oblečení nebo příliš teplo.

Mohlo by vás zajímat: Co dělat jako těhotná, Co dělat proti ranní nevolnosti v těhotenství, Dieta po porodu

Pokud ještě kojíte, pak jsou některé druhy hormonální antikoncepce zakázány. Pro kojící ženy je vhodná pouze antikoncepce bez estrogenů.
Jedním z kroků na zvýšení šancí na otěhotnění je vyšetření na plodnost.
Největší šance na úspěšné oplodnění je zhruba 3 dny před ovulací až jeden den po ní.
Narození dvojčat připadá přibližně v počtu jednou na 80 porodů, tedy pravděpodobnost narození dvojčat je asi 1,25%.