Dieta po porodu

U diety po porodu je nutné být opatrná.

Období po porodu není tím nejvhodnějším časem, pro nějakou drastickou nebo jednostranně zaměřenou dietou. I když chcete co nejrychleji zhubnout po porodu, nic se nemá přehánět.

V době po porodu se v první řadě potřebuje vaše tělo zotavit z těhotenství a prodělaného porodu. Pokud pak také kojíte své miminko, potřebujete vyváženou stravu obsahující všechny nezbytné vitamíny a minerály, pro správnou tvorbu mateřského mléka.

U diety po porodu je nutné být opatrná. Pokud výrazně snížíte kalorický příjem, může to vést k poruchám tvorby mateřského mléka, a dokonce až k úplné ztrátě schopnosti kojit.

Dietní jídelníček po porodu, by tak měl být  – spíše než nějaká striktní dieta – jen základní zdravý jídelníček. Tedy jídelníček obsahující dostatečné množství ovoce, zeleniny, celozrnné pečivo, mléčné výrobky, netučné, kvalitní maso (ryby, drůbeží, kvalitní hovězí).

Mohlo by vás zajímat: Jaká je délka PPM, Jaká je délka PPM, Jak se dědí krevní skupina, Jak moc bolí porod

Poporodní deprese je duševní stav, který může postihnout maminky už během těhotenství nebo po narození dítěte (týká se až 20% žen). Deprese po porodu, může být i poměrně závažná a může znamenat velké riziko jak pro ženu, tak i pro její dítě.
Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Během těhotenství je velmi důležité, aby váš jídelníček zahrnoval všechny potřebné živiny.
Vypadávání vlasů v souvislosti s těhotenstvím, porodem a kojením je pouze dočasné.
Během kojení nesmíte nějak radikálně omezovat množství kalorií.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.