Jak spustit porod

Existuje mnoho zaručených rad, jak spustit porod. Některé mohou být až úsměvné.

Existuje mnoho zaručených rad, jak spustit porod. Některé mohou být až úsměvné. Porod se ale nevyplatí uspěchat. Vaše tělo se musí na přicházející porod připravit samo. Je běžné, že třeba maminky, které rodí poprvé, mají porod o jeden nebo dva týdny opožděný. To je normální a nemá cenu, snažit se porod za každou cenu uspěchat.

Pokud ale chcete porod spustit, pak můžete vyzkoušet něco z toho, co funguje. Porod je možné uspíšit třeba tím, že se budete hýbat. Pravidelný pohyb (třeba procházky), mohou napomoci dítěti, aby se srovnalo do správné porodní pozice. Těsně před porodem je ale lepší chodit na procházky jen v blízkosti domova.

Zaručeným tipem, jak spustit porod, je milování. To by mělo na vyvolání porodu fungovat zaručeně. Při něm se uvolňuje řada hormonů, které se mohou podílet i na uspíšení porodu. Může za to hormon oxytocin, který vyvolává děložní stahy. Podobným způsobem funguje i masáž bradavek. I ta zvyšuje hladinu tohoto hormonu.

Mohlo by vás zajímat: Jak vypočítat datum porodu, Jak vznikají dvojčata, Jak shodit kila po porodu

Máte pocit, že už neexistuje žádný způsob, jak byste mohla mít ještě větší břicho? Věřte, že třetí trimestr těhotenství vás vyvede z omylu
Není nutné začínat „panikařit“, pokud je termín porodu opožděn, jen o jeden nebo dva dny. Těhotenství a narození miminka se neřídí zcela přesnými „hodinkami“.
Pokud není termín porodu zpožděný, o více než 2 týdny, pak se doporučuje ponechat všemu přirozený průběh.