Jak shodit kila po porodu

Po porodu nepotřebujete jenom shodit nadbytečná kila, ale potřebujete i zpevnit povolené svalstvo

Narodilo se vám hezké a zdravé miminko, ale vy se přesto trápíte? Nejste spokojená s tím, jak vaše tělo vypadá po porodu? Nebojte se, poradíme vám, jak shodit kila po porodu, a být zase krásná a spokojená sama se sebou.

Ihned po porodu není zcela vhodný čas na to, abyste začala nějak razantně shazovat kila. Po porodu potřebuje vaše tělo nějaký čas, aby se zotavilo z prodělaného porodu a těhotenství. To se nedá uspěchat. Navíc také zřejmě kojíte své miminko, takže určitě není vhodná doba na nějakou „hladovou“, příliš omezenou dietu. Potřebujete zdravý a vyvážený jídelníček, pro správnou tvorbu mateřského mléka.

Už po porodu ale můžete zhubnout. Třeba jen tím že kojíte, přicházíte každý den o cca 300 – 400 kcal navíc. Pokud vhodně upravíte svůj jídelníček, můžete už během kojení hubnout i o 1 – 2 kila za měsíc.

Také si dopřávejte dostatek pohybu. Pokud budete každý den chodit na delší procházky s kočárkem (1 – 2 hodiny), zhubnete i 0,5 – 1 kilo za týden. Najděte si také nějaké vhodné cvičení. Po porodu nepotřebujete jenom shodit nadbytečná kila, ale potřebujete i zpevnit povolené svalstvo a zbavit se povislé kůže. Jak na to, najdete v článcích na našem webu.

Mohlo by vás zajímat: Jak na břicho po porodu, Jídlo a pití v těhotenství, Jak nepřibrat v těhotenství

Poporodní deprese je duševní stav, který může postihnout maminky už během těhotenství nebo po narození dítěte (týká se až 20% žen). Deprese po porodu, může být i poměrně závažná a může znamenat velké riziko jak pro ženu, tak i pro její dítě.
Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Vypadávání vlasů v souvislosti s těhotenstvím, porodem a kojením je pouze dočasné.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
Nečekejte nějaké výrazné výsledky přes noc. Než ztratíte kila, která jste nabrala při těhotenství, bude to trvat nejméně 6 měsíců
Podobně jako u kojení, i při odsávání mateřského mléka, byste se měla cítit uvolněně a být v klidu.