Jak zpevnit břicho po porodu

Existuje ale celá řada jednoduchých cviků, se kterými je možné začít již krátce po porodu.

Po porodu je velká většina žen nespokojená s tím, jak vypadá jejich postava a především břicho. Zde je ale nutné upozornit na to, že ihned po porodu není ani trochu vhodné začínat s nějakou striktní dietou nebo intenzivním cvičením.

Je nutné brát ohled na to, že vaše tělo se měnilo po dobu 9 měsíců, a tak bude nějakou dobu zase trvat, než se vrátí „do původního stavu“. A také je nutné zohlednit to, že samotný porod je pro tělo ženy poměrně traumatizující zážitek. Nic se tedy nedá uspěchat.

Existuje ale celá řada jednoduchých cviků, se kterými je možné začít již krátce po porodu. Nehezké břicho po porodu je především uvolněné svalstvo a kůže. Měli byste se tedy zaměřit především na zpevnění břicha po porodu.

Na to stačí jen základní cviky na zpevnění přímých, šikmých svalů a těch, které jsou ve spodní části břicha. Pokud vám to dovolí vaše miminko, můžete tyto jednoduché cviky provádět dvakrát denně každý den a uvidíte, že výsledek se brzy dostaví.

Mohlo by vás zajímat: Jak zvýšit rodičovský příspěvek, Cvičení během těhotenství, Kalkulačka mateřská 2024

Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.
Nečekejte nějaké výrazné výsledky přes noc. Než ztratíte kila, která jste nabrala při těhotenství, bude to trvat nejméně 6 měsíců