Cvičení během těhotenství

Při cvičení během těhotenství platí, že byste neměli podstupovat nějakou extrémní nebo vysoce intenzivní zátěž.

Těhotenství rozhodně není žádná nemoc (pokud tedy nyní pomineme různé rizikové faktory, obecněji rizikové těhotenství). I během těhotenství tak můžete cvičit, nebo sportovat. Přiměřené množství pohybu je pak prospěšné i v těhotenství.

Během těhotenství, je ale každopádně nutné počítat s jistými omezeními, při cvičení. Některé cvičení (třeba intenzivní posilování), během těhotenství není ani trochu vhodné. Jiné druhy cvičení /nebo obecně různých pohybových aktivit, jsou naopak vhodné i pro těhotné ženy.

Při cvičení během těhotenství platí, že byste neměli podstupovat nějakou extrémní nebo vysoce intenzivní zátěž. Stejně tak je nutné se vyhýbat aktivitám a cvičením, při nichž dochází ke zvyšování nitrobřišního tlaku. Měli byste také omezit riziko pádů, nebo nárazů. Příliš vhodné nejsou třeba bojové sporty, atletika, náročné a dlouhé běhání apod.

Jiné aktivity  – delší procházky, plavání, jóga, lehčí posilování, pilates  –  jsou naopak vhodné. Cvičení pomáhá odbourávat stres, může zmírnit křeče v nohách nebo bolesti zad. Pokud si ale nejste jistá, které cvičení je pro vás to nejvhodnější, poraďte se se svým lékařem.

Mohlo by vás zajímat: Cviky na břicho po porodu, Co dělat jako těhotná, Co způsobí potrat, Jak spustit porod

Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.
Během prvního trimestru se dítě změní z jedné oplodněné buňky (zygoty) na plod, který má na konci trimestru 10 centimetrů a 150 gramů.
I když se to často tvrdí, tak v těhotenství rozhodně nemusíte jíst za dva. To opravdu není pravda.
Během těhotenství, pro zdravý vývoj dítěte, je důležitý příjem všech podstatných minerálů a vitamínů.