Cviky na břicho po porodu

Existuje celá řada cviků a cvičení, které je možné provozovat i doma, během péče o čerstvě narozené miminko.

Snad každá žena, která porodila, má po porodu „povolené“ břicho. Aby se jeho stav co nejdříve zlepšil, je velmi vhodné věnovat se cvičení. To by mělo posloužit ke zpevnění povoleného svalstva a vaziva. Celá řada maminek má pak po porodu problémy s nadváhou. Během těhotenství se jejich váha zvýšila a tato kila „navíc“ ihned po porodu sama od sebe nezmizí.

Existuje celá řada cviků a cvičení, které je možné provozovat i doma, během péče o čerstvě narozené miminko. Je ale současně nutné brát ohled na přirozené fyziologické procesy. Samotný porod je poměrně zatěžující pro celý organismus. Nemá tedy cenu snažit se už pár dní po porodu o nějaké intenzivnější cvičení. Prvních pár týdnů je vhodné věnovat tělu na to, aby se „zahojilo/uzdravilo“.

V první fázi je pak dobré zaměřit se především na zpevnění svalstva. Velmi efektivní cviky nabízí třeba Pilates. Dále je celá řada cviků na posílení a zpevnění břišního svalstva, které je možné provozovat i doma. Třeba když vaše miminko usne, můžete si zkusit třeba 2x denně vyšetřit 15 – 20 minut, které budete věnovat jednoduchým cvikům na břicho.

Mohlo by vás zajímat: Jak zpevnit břicho po porodu, Jak shodit kila po porodu, Jak na hubnutí po porodu

Poporodní deprese je duševní stav, který může postihnout maminky už během těhotenství nebo po narození dítěte (týká se až 20% žen). Deprese po porodu, může být i poměrně závažná a může znamenat velké riziko jak pro ženu, tak i pro její dítě.
Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Snažte se na každou otázku odpovědět přímo. U malých dětí není nutné zabíhat do všech podrobností.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
Kouření může mít velmi silné negativní vlivy na vaše dítě. Někdy může způsobit dokonce i potrat.
Nečekejte nějaké výrazné výsledky přes noc. Než ztratíte kila, která jste nabrala při těhotenství, bude to trvat nejméně 6 měsíců