Jak na hubnutí po porodu

Choďte na dlouhé procházky s kočárkem (10 tisíc kroků každý den znamená půl kila za týden dolů).

Abyste zhubnula po porodu, budete potřebovat dostatek času a pevné vůle. Během těhotenství se vaše váha zvýší o 10 – 15 kilo. Zhubnout tato kila navíc, pak zabere nějaký čas. U velké části žen se jejich předporodní váha obnoví až v rozmezí 6 měsíců až jeden rok (pokud se alespoň trochu snaží).

Prvních pár týdnů (šestinedělí), také nemá cenu usilovat o nějaké rychlé hubnutí po porodu. Vaše tělo potřebuje nějaký čas na nutnou rekonvalescenci po porodu. Příliš rychlé / intenzivní hubnutí by v tuto chvíli znamenalo nadměrnou zátěž.

Již v prvních týdnech po porodu – pokud budete jíst alespoň trochu zdravě a rozumně, a omezíte množství kalorií (už není potřeba „jíst za dva“), budete hubnout i bez diety a bez cvičení. Už jen kojením každý den vaše tělo spotřebuje až 500 kcal (cca 2000 kJ). Takto bez problému budete hubnout i půl kila za týden.

Po pár týdnech se ale postupné „hubnutí“ zastaví. Vaše tělo už ale bude fit a tak je čas na „opravdové“ hubnutí. Měla byste si tedy začít více hlídat jídelníček, začít cvičit (nejen na shazování nadbytečných kil, ale hlavně pro zpevnění povolených svalů). Choďte na dlouhé procházky s kočárkem (10 tisíc kroků každý den znamená půl kila až jedno kilo za týden dolů). Začněte chodit na hodiny jógy, Pilates nebo cokoliv jiného.

Mohlo by vás zajímat: Cvičení během těhotenství, Cviky na břicho po porodu, Jak často kojit novorozence

Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Vypadávání vlasů v souvislosti s těhotenstvím, porodem a kojením je pouze dočasné.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
Nečekejte nějaké výrazné výsledky přes noc. Než ztratíte kila, která jste nabrala při těhotenství, bude to trvat nejméně 6 měsíců
Na tom, kdy je vhodná doba na ukončení kojení se neshodují ani odborníci ani jednotlivé matky.