Jak příliš nepřibrat v těhotenství

Obecně ale neplatí zásada, že by žena během těhotenství měla „jíst za dva“.

Přibírání na váze během těhotenství je nejenom logické, ale v určitém ohledu i „zdravé“. Resp. zdravé těhotenství bez určitého objemu nabrané váhy není možné. Vlastě i to, že těhotná žena přestane během těhotenství přibírat na váze, nebo dokonce začne „hubnout“, je často příznakem nějakého zdravotního „problému“.

Udává se, že během „normálního“ průměrného těhotenství žena přibere asi 10 – 15 kilo. Často to ale může být i více. A nedá se jednoznačně říci, co už je „příliš mnoho“.

Obecně ale neplatí zásada, že by žena během těhotenství měla „jíst za dva“. Pro zdravý vývoj dítěte a jeho růst, i v pozdějších fázích těhotenství není potřeba více než cca 500 kcal denně. Což je zhruba 1/4 běžného kalorickému příjmu průměrné ženy (liší se podle váhy, věku, výšky, ale určitým průměrem je cca 2000 kcal/den).

Abyste tedy během těhotenství nepřibrala „příliš“ mnoho, je dobré jíst rozumně a zdravě. Tedy určitě ne žádné zbytečné přejídání. Ale současně ani žádné striktní diety, hladovění apod.

Jídelníček v těhotenství by měl být vyvážený. Není dobré příliš mnoho sladkého (a tím nejsou myšleny jenom sladkosti, ale i sladké nápoje apod.), příliš mnoho tučného nebo smaženého jídla. Dostatek ovoce, zeleniny, celozrnné pečivo, kvalitní maso, mléčné výrobky atd.

Mohlo by vás zajímat: Jak shodit kila po porodu, Jak spustit porod, Jak otěhotnět po vysazení antikoncepce

Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
Během prvního trimestru se dítě změní z jedné oplodněné buňky (zygoty) na plod, který má na konci trimestru 10 centimetrů a 150 gramů.
I když se to často tvrdí, tak v těhotenství rozhodně nemusíte jíst za dva. To opravdu není pravda.