Jak otěhotnět po vysazení antikoncepce

Někteří odborníci doporučují, že nejvhodnější okamžik, k otěhotnění po vysazení antikoncepce, je hned první ovulace, po ukončení hormonálky.

Často se mluví o tom, že po vysazení antikoncepce, je lepší s těhotenstvím nějakou dobu počkat. Realita je jiná. Když se prováděla vědecká studie, která sledovala počet přirozených početí u žen, které hormonální antikoncepci nikdy nebraly a u žen, které otěhotněly po vysazení antikoncepce, tak se zjistilo, že počet početí do jednoho roku, je vyšší.

Ženy, které vysadili antikoncepci tak měly vyšší pravděpodobnost početí, než ženy, které hormonální antikoncepci nebraly.

Takže není tak úplně pravda, že by antikoncepce bránila přirozenému těhotenství, ještě nějakou dobu po jejím vysazení.

Někteří odborníci doporučují, že nejvhodnější okamžik, k otěhotnění po vysazení antikoncepce, je hned první ovulace, po ukončení hormonálky. Tam je asi ta největší pravděpodobnost, že se vám povede hned otěhotnět.

Mohlo by vás zajímat: Jak omezit ranní nevolnosti v těhotenství, Jak otěhotnět když partner nechce

Pokud hledáte muže, a zkoušíte to přes internet, pak je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Při online seznamování, je nutná zvýšená opatrnost. Žádá vás někdo o finanční pomoc? Tak to rychle „utečte“. Pozor také na to, jaké informace o sobě sdílíte.
Z hlediska genetiky se na dědičnosti barvy očí podílí přibližně 15 různých genů (podle některých studí je to dokonce 16 genů). Jejich vzájemná interakce zatím není přesně známa.
Pokud ještě kojíte, pak jsou některé druhy hormonální antikoncepce zakázány. Pro kojící ženy je vhodná pouze antikoncepce bez estrogenů.
Mezi nejčastější metody, jak zabránit těhotenství, patří především hormonální antikoncepce, nebo používání kondomů.
Největší šance na úspěšné oplodnění je zhruba 3 dny před ovulací až jeden den po ní.
S přípravou vašeho kluka nebo holky na to, že se mu narodí malý bráška nebo malá sestřička, je dobré začít už v průběhu těhotenství.
Narození dvojčat připadá přibližně v počtu jednou na 80 porodů, tedy pravděpodobnost narození dvojčat je asi 1,25%.