Jak otěhotnět když partner nechce

Ano, je pravda, že žádná metoda antikoncepce (ani ta hormonální, ani „mechanická“, jako kondom, nemá 100% účinnost).

Pokud přemýšlíte nad tím, jak otěhotnět, když váš partner zatím o miminku nechce ani slyšet, měla byste si to velmi dobře rozmyslet. Neplánované těhotenství už dokázalo zničit nejeden vztah.

Je proto důležité, abyste k sobě byli upřímní.  Oba jste dospělí lidé a měli byste si tak být schopni se rozumně promluvit. Vy mu pak můžete sdělit, že si život bez dítěte nedovedete představit. A on by vám zase měl rozumně vysvětlit, proč dítě nechce. Třeba by ho chtěl jen později, nebo to má i jiný důvod.

Pokud se rozhodnete otěhotnět bez vědomí partnera, tak je to cesta do pekla. Jako žena, zvláště když používáte hormonální antikoncepci, máte sice „pod kontrolou“ kdy můžete otěhotnět, ale opravdu to tak chcete?

Ano, je pravda, že žádná metoda antikoncepce (ani ta hormonální, ani „mechanická“, jako kondom, nemá 100% účinnost). Takže i kdybyste otěhotnění „pomohla“, vždy se můžete tvářit stejně překvapeně, jako váš partner. Je ale otázka jestli to tak opravdu chcete. A je otázka jestli vás partner nebude podezdívat z toho, že jste udělala právě to, co jste udělala. Podobná nedůvěra pak dokáže poměrně spolehlivě zlikvidovat sebelepší vztah.

Mohlo by vás zajímat: Jak často mít styk když chci otěhotnět, Jak dlouho trvá otěhotnět, Jak moc bolí porod

Pokud hledáte muže, a zkoušíte to přes internet, pak je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Při online seznamování, je nutná zvýšená opatrnost. Žádá vás někdo o finanční pomoc? Tak to rychle „utečte“. Pozor také na to, jaké informace o sobě sdílíte.
Poznat, že jste těhotná, můžete už pár dní po začátku těhotenství. Mění se vám nálady, chutě, jste častěji unavená. Mohou se objevit ranní nevolnosti, zvýšená únava, bolest prsou a další příznaky. Každý z příznaků sám o sobě nic moc neříká. Jejich kombinace, už ale může něco naznačovat.
Pokud ještě kojíte, pak jsou některé druhy hormonální antikoncepce zakázány. Pro kojící ženy je vhodná pouze antikoncepce bez estrogenů.
Největší šance na úspěšné oplodnění je zhruba 3 dny před ovulací až jeden den po ní.
Určitě není dobrý nápad sdělovat takovou novinku třeba hned po návratu z práce, když je váš muž ještě unavený ze zaměstnání nebo dokonce hladový.
S přípravou vašeho kluka nebo holky na to, že se mu narodí malý bráška nebo malá sestřička, je dobré začít už v průběhu těhotenství.