8 tipů: Jak říct že jsem těhotná?

<span>Určitě není dobrý nápad sdělovat takovou novinku třeba hned po návratu z práce, když je váš muž ještě unavený ze zaměstnání nebo dokonce hladový. </span> Určitě není dobrý nápad sdělovat takovou novinku třeba hned po návratu z práce, když je váš muž ještě unavený ze zaměstnání nebo dokonce hladový.

Zjistila jste, že jste těhotná? Po tom co „zpracujete“ prvotní šok, nadšení, radost a všechny obavy z toho, že se na těhotenském testu ukázala značka, která znamená, že jste těhotná, možná vás napadne jak tuto novinku sdělit svému muži. Jak tedy nejlépe říci svému muži, že jste těhotná? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak můžete říci, že jste těhotná.

Tip 1: Dejte mu těhotenský test jako dárek

Zabalte těhotenský test jako dárek a ten mu pak dejte. Až ho rozbalí a uvidí těhotenský test, okamžitě mu dojde, co to znamená.

Tip 2: Kupte mu něco s nápisem „nejlepší táta“

Kupte svému muži nějakou drobnost (hrníček, tričko, podložku pod myš, atd.) s nápisem „nejlepší tatínek“. Až si takový dárek rozbalí, bude hned tušit, o co se jedná.

Tip 3: Nechce v bytě kojenecké oblečení

Nechte někde v bytě ležet kojenecké oblečení. Nebo ho vyprané nechte viset na sušáku na prádlo. Možná váš muž hned na první pohled nepochopí, co to přesně znamená, ale určitě mu zvědavost nedá, aby se nezeptal, proč máte doma oblečení pro miminko?

Tip 4: Překvapte ho obrázek

Pokud již máte jedno dítě, tak ho poproste, aby pro tatínka namalovalo obrázek, kde budete vy tři a k tomu ať přimaluje kočárek. Takový obrázek v něm určitě vyvolá otázku, proč je na obrázku kočárek?

Tip 5: Překvapte ho dětskými botičkami

Můžete si koupit dětské botičky pro kojence a ty nechat postavené v předsíni vedle vaší běžné obuvi. Pokud vašemu muže nedojde na první pohled, o co se jedná, tak se vás alespoň hned zajde zeptat, proč jsou v předsíni boty pro nějaké hodně malé dítě?

Tip 6: Romantická chvilka

Udělejte se svým mužem hezký, romantický večer. Zajděte si do nějaké dobré restaurace na romantickou večeři, nebo si udělejte hezký večer sami doma. A ve chvíli kdy na to bude ta správná atmosféra, tak mu prostě řekněte: „miláčku, jsem těhotná“.

Tip 7: Poproste své přátele o pomoc

Pokud se „bojíte“ svému muži říci o svém těhotenství, nebo prostě pokud nevíte, jak na to, zkuste poprosit o pomoc své přátele. Požádejte je, aby se před vaším mužem někde „nenápadně“ prořekli o vašem těhotenství. Tak bude mít váš muž čas na to se s touto novinkou vyrovnat dříve, než si o tom budete povídat společně.

Tip 8: Nespěchejte

Nesnažte se nic uspěchat. Po té co svému muži sdělíte, že jste těhotná, není úplně vhodná chvíle začít řešit, jakou barvu bude mít kočárek a kam dáte postýlku. Na to bude ještě dost času. Tak jako vy, i váš muž, bude potřebovat nějakou chvíli, aby se s vaším těhotenstvím vyrovnal.

Jak se vyhnout rozčarování

Ještě než svému muži řeknete o svém těhotenství, připravte se na to, že váš muž může na danou zprávu reagovat s různými pocity. Zvláště pokud se jedná o neplánované těhotenství, tak váš muž může být touto zprávou i značně zaskočen.

Uvědomte si ale, že to nijak neznamená, že by vás neměl rád, nebo že by se netěšil na vaše společné dítě. Vzpomeňte si, že i vy jste dost možná při pohledu na pozitivní těhotenský test znejistěla. To je poměrně normální reakce. Také jste měla podstatně více času na to, abyste se s touto novinkou v klidu vyrovnala.

Sdělení podobné novinky je tedy dobré naplánovat tak, abyste měli dostatek času, si v klidu o všem promluvit. A aby měl váš muž dostatek času na „zpracování“ všech pocitů a emocí, které se u něj v souvislosti z touto zprávou mohou objevit.

Určitě není dobrý nápad sdělovat takovou novinku třeba hned po návratu z práce, když je váš muž ještě unavený ze zaměstnání nebo dokonce hladový. Najděte vhodnou chvíli, kdy na to bude ta správná atmosféra a klid.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: 8 tipů: Jak říct že jsem těhotná?

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Těhotenství
Porod
Kalkulačky
Mateřská a peníze
Po porodu
Poradna