Nejlepší těhotenské vitamíny

Jedním z nejdůležitějších vitamínů v těhotenství je kyselina listová (jeden z vitamínů skupiny B).

Během těhotenství potřebuje tělo ženy zvýšený příjem nejrůznějších vitamínů a živin. A to především s ohledem na zdravý vývoj nenarozeného dítěte. V zásadě jsou dva přístupy, jak řešit dostatečný příjem vitamínů během těhotenství.

Buďto můžete vsadit na přirozený a zdravý jídelníček. To zahrnuje pestrou a vyváženou skladu, která zahrnuje vše od ovoce, přes zeleninu, zdravé tuky apod.

Druhý přístup pak spíše doporučuje během těhotenství užívat vitaminové preparáty či různé potravinové doplňky, u nichž je skladba vitamínů sestavena právě s ohledem na těhotenství.

Jedním z nejdůležitějších vitamínů v těhotenství je kyselina listová (jeden z vitamínů skupiny B). U tohoto vitamínu je prokázáno, že jeho zvýšená dávky v době před početím a pak během prvního trimestru významně snižuje riziko vývojových vad plodu.

Z dalších důležitých vitamínů je to pak vitamín D. ten je zase důležitý pro správný vývoj kostí a zubů. Stejně tak je potřeba i zvýšené množství vitamínů C a E a další.

Naopak třeba u vitamínu A hrozí riziko, že při nadměrném příjmu může způsobovat vývojové vady. Těhotné ženy by tak neměli brát přípravky, které obsahují více než 0,8 mg vitamínu A

Mohlo by vás zajímat: Co jíst během těhotenství?, Co jíst během kojení, Zakázaná jídla během těhotenství

Štítná žláza je velmi důležitá. Zvláště u těhotných žen. Porucha štítné žlázy, může v těhotenství vést i k potratu, předčasnému porodu, nebo vývojovým poruchám u dítěte. Až 16% těhotných žen, může trpět poruchou funkce štítné žlázy. Je to riziko, které by se nemělo podceňovat.
Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.
Během těhotenství je velmi důležité, aby váš jídelníček zahrnoval všechny potřebné živiny.
Během prvního trimestru se dítě změní z jedné oplodněné buňky (zygoty) na plod, který má na konci trimestru 10 centimetrů a 150 gramů.
I když se to často tvrdí, tak v těhotenství rozhodně nemusíte jíst za dva. To opravdu není pravda.
Na prvním místě zkuste přestat kouřit (nebo kouření výrazně omezit). To samé platí i pro konzumaci alkoholu.
Během těhotenství, pro zdravý vývoj dítěte, je důležitý příjem všech podstatných minerálů a vitamínů.