Jak často mít styk když chci otěhotnět

Životnost vajíčka je cca 24 hodin. Prostor pro otěhotnění tedy není příliš velký.

Snažíte se otěhotnět a zajímalo by vás, jak často byste měla mít styk, abyste úspěšně počala? Na to asi není zcela jednoznačná odpověď. Největší šance na úspěšné otěhotnění je v době ovulace. To je zhruba mezi 14 a 15 dnem cyklu (tedy alespoň u žen, které mají pravidelný menstruační cyklus +/- 28 dní).

Životnost vajíčka je cca 24 hodin. Prostor pro otěhotnění tedy není příliš velký. Na druhou stranu, životnost spermií ve vejcovodech může být až jeden týden. Proto je vhodné, pokoušet se otěhotnět již cca 3 dny před začátkem ovulace, a ve svém úsilí pak nepolevovat ještě cca 1 den po začátku ovulace. Poté již šance na početí není.

Teoreticky pak stačí mít v tomto časovém rozmezí alespoň jeden styk. Optimální je ale nejméně jeden styk denně v daném časovém, intervalu. Pokud se ale budete „snažit“ více a častěji, pak tím určitě nic nezkazíte. Důležité je, aby daná aktivita a její četnost, vyhovovala jak vám, tak i vašemu partnerovi.

Mohlo by vás zajímat: Jak otěhotnět brzy, Jak otěhotnět po vysazení antikoncepce, Jak otěhotnět ve 40

Pokud hledáte muže, a zkoušíte to přes internet, pak je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Při online seznamování, je nutná zvýšená opatrnost. Žádá vás někdo o finanční pomoc? Tak to rychle „utečte“. Pozor také na to, jaké informace o sobě sdílíte.
Poznat, že jste těhotná, můžete už pár dní po začátku těhotenství. Mění se vám nálady, chutě, jste častěji unavená. Mohou se objevit ranní nevolnosti, zvýšená únava, bolest prsou a další příznaky. Každý z příznaků sám o sobě nic moc neříká. Jejich kombinace, už ale může něco naznačovat.
Pokud ještě kojíte, pak jsou některé druhy hormonální antikoncepce zakázány. Pro kojící ženy je vhodná pouze antikoncepce bez estrogenů.
Jedním z kroků na zvýšení šancí na otěhotnění je vyšetření na plodnost.
Největší šance na úspěšné oplodnění je zhruba 3 dny před ovulací až jeden den po ní.
S přípravou vašeho kluka nebo holky na to, že se mu narodí malý bráška nebo malá sestřička, je dobré začít už v průběhu těhotenství.
Narození dvojčat připadá přibližně v počtu jednou na 80 porodů, tedy pravděpodobnost narození dvojčat je asi 1,25%.