Jak otěhotnět co nejdříve

Pokud chcete otěhotnět co nejdříve, pak je dobré se na to připravit.

Pokud chcete otěhotnět co nejdříve, pak je dobré se na to připravit. Vůbec není na škodu, zajít za svým gynekologem a probrat s ním plánované těhotenství.

Při snaze o otěhotnění co nejdříve, je důležité plánování. Asi sama dobře víte, že vhodný čas k oplodnění vajíčka, je velmi krátký. Ten nejvhodnější okamžik trvá pouze 12 – 24 hodin.

Pochopitelně časový úsek pro úspěšné oplodnění je delší. To je dáno tím, že spermie dokáží v ženském těle „přežít“ i několik dní, takže si na vhodnou chvíli mohou „počkat“. Ideální doba je tedy 3  – 5 dní v době vaší ovulace.

Pro otěhotnění co nejdříve, je tedy nutné pečlivě sledovat svou ovulaci a tomu přizpůsobit příslušné aktivity s vaším partnerem.

I když existuje mnoho rad na nejlepší polohu při milování, která zaručeně vede k otěhotnění, jsou to jenom pověry. Stejně tak je jedno, zda žena při aktu dosáhne orgasmu nebo ne. Neexistuje žádná statistika, která by něco podobného potvrzovala.

Mohlo by vás zajímat: Jak otěhotnět ve 40, Jak poznám že jsem těhotná bez testu, Jak moc bolí porod

Poznat, že jste těhotná, můžete už pár dní po začátku těhotenství. Mění se vám nálady, chutě, jste častěji unavená. Mohou se objevit ranní nevolnosti, zvýšená únava, bolest prsou a další příznaky. Každý z příznaků sám o sobě nic moc neříká. Jejich kombinace, už ale může něco naznačovat.
Pokud ještě kojíte, pak jsou některé druhy hormonální antikoncepce zakázány. Pro kojící ženy je vhodná pouze antikoncepce bez estrogenů.
Snažte se na každou otázku odpovědět přímo. U malých dětí není nutné zabíhat do všech podrobností.
Jedním z kroků na zvýšení šancí na otěhotnění je vyšetření na plodnost.
Největší šance na úspěšné oplodnění je zhruba 3 dny před ovulací až jeden den po ní.
Podobně jako u kojení, i při odsávání mateřského mléka, byste se měla cítit uvolněně a být v klidu.