Seznámení přes internet – jak se seznámit s mužem online a bezpečně

<span>Pokud hledáte muže, a zkoušíte to přes internet, pak je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Při online seznamování, je nutná zvýšená opatrnost. Žádá vás někdo o finanční pomoc? Tak to rychle „utečte“. Pozor také na to, jaké informace o sobě sdílíte.</span> Pokud hledáte muže, a zkoušíte to přes internet, pak je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Při online seznamování, je nutná zvýšená opatrnost. Žádá vás někdo o finanční pomoc? Tak to rychle „utečte“. Pozor také na to, jaké informace o sobě sdílíte.

Online seznamky, používá pro seznámení s mužem čím dál tím více žen. Důvody mohou být různé. Nejčastěji to je nedostatek času na klasické „randění“.

Důvodem může být i nedostatek jiných příležitostí. Nebo i obecná tendence, řešit čím dál tím více věcí online – od nákupů až po seznamování.

Seznámení přes internet bez rizika

Seznamování přes internet může být skvělá věc. Ať už hledáte svoji novu „pravou lásku“, nebo prostě jen někoho na pokec či něco jiného.

Při seznamování na internetu, je ale nutné dodržovat určitá základní pravidla. Zvláště v online prostředí, je nutná trochu větší opatrnost.

Zatímco v reálném světě, obvykle většina lidí na první pohled odhadne, co asi tak může být ten druhý zač, na internetu může vše vypadat úplně jinak, než jak to je ve skutečnosti.

Ověřené online seznamky – placené i zdarma

Možností, jak se seznámit přes internet je mnoho. Seznamovacích webů, nebo různých aplikací pro seznamování do mobilu, jsou desítky (těch českých, jinak to jsou desítky tisíc).

Pokud nevíte, kde najít nějakou ověřenou seznamku (která má jen minimum negativních recenzí, kde je možné se opravdu seznámit s reálnými lidmi, co hledají vážný vztah), pak můžete vyzkoušet některou z těchto možností:

Můžete si vybrat nějakou univerzální službu na seznamování online (jsou jich desítky, některé zdarma, jiné za poplatek). Z těch momentálně nejlepších v ČR to je především:

 • Seznamka EliteDate (pouze ověření/reální lidé, registrace zdarma)
 • Seznamka eDarling (jedna z nejvíce navštěvovaných seznamek, celosvětově 13 miliónů uživatelů)
 • Seznamka Yellobar (česká seznamka bez měsíčních poplatků, pro vážný vztah)
 • Seznamka Be2 (spíše pro lidi nad 30 roků, co hledají dlouhodobější vztah, cca 720 tisíc uživatelů)

Nebo si můžete vybrat rovnou nějakou seznamku, která se specializuje. Z těch dostupných v ČR je to například seznamka Academic Singles, která se zaměřuje na lidi s vyšším vzděláním. Pokud je to i vás případ, tak právě zde můžete mít větší šanci najít nějaký „kompatibilní“ protějšek.

Základní pravidla pro bezpečné seznámení na internetu

Ať se rozhodnete použít nějakou online seznamku, nebo to budete zkoušet přes sociální sítě, vždy se vyplatí dodržovat základní pravidla pro bezpečný pohyb v online prostředí.

1) Nepoužívejte stejné fotky

Pokud si budete vytvářet profil na nějaké online seznamce, tak je lepší nepoužívat stejné fotky, jaké už máte ve svém profilu na Facebooku, Instragramu nebo na jiné sociální síti.

S pomocí fotky je možné velmi snadno vyhledávat. Na místo textového dotazu, je možné do Google zadat nějakou fotku, a on vám najde všechna místa, kde se vyskytuje, včetně podobných fotek.

Takže je velmi snadné na základě fotky v online seznamce, najít i váš profil na sociálních sítích, a zjistit si o vás informace, které při online seznamování nechce sdílet.

Při seznamování online, je pochopitelně dobré používat reálnou fotku (některé seznamky to mají jako jednu z hlavní podmínek). Vždy je ale dobré si pro online seznamku vybrat nějakou jinou, než která už byla někde použita.

2) Dávejte si pozor na falešné profily

Pokud nějaký profil na online seznamce vypadá až příliš dobře, tak to může být podezřelé. Stejně jako profil, který o sobě sdílí jen minimum informací.

Není jednoznačný návod, jak poznat, že se jedná o podvod. Na internetu je ale lepší být spíše trochu „paranoidní“ a předem ničemu nevěřit. Je to lepší, než slepá důvěra ve vše, co najdete online a pak litovat.

Ostatně tohle neplatí jenom pro seznamování přes internet, ale obecně. Ke všem informacím na internetu, je nutné přistupovat kriticky a s určitou nedůvěrou. Na internetu si může kdokoliv, publikovat téměř cokoliv. Internet toho prostě snese hodně.

3) Jak poznat rizikový profil

Několik případů, kdy se může jednat o rizikový profil a je nutná zvýšená opatrnost:

 • Žádá o finanční pomoc, kvůli nějaké náhlé osobní krizi (jasný fake/podvod)
 • Tvrdí že pochází z USA (nebo jiné západní zahraniční země) a momentálně žije/pracuje/cestuje někde jinde
 • Tvrdí, že nedáno ovdověl a má děti (jsou i takové reálné případy, ale není jich až tolik, jak by to mohlo vypadat při pohledu na některé seznamky – není to automaticky podvod, ale je nutná větší opatrnost)
 • Dává nejasné odpovědi na konkrétní otázky
 • Je přehnaně pochvalný, romantický nebo tvrdí, že jste ho okouzlila na první pohled, apod.
 • Snaží se z vás vymámit telefonní číslo
 • Snaží se s vámi domluvit, že budete komunikovat mimo online seznamku (třeba přes WhatsApp, Telegram, …)
 • Chce po vás vaši reálnou adresu (třeba pod záminkou, že vám chce poslat dárek/květiny)
 • Všude byl, všechno zná, vypráví neuvěřitelné historky …
 • V profilu uvádí vysoký stupeň vzdělání nebo manažerské pozice v zaměstnání, ale úroveň komunikace tomu neodpovídá
 • Používá „divnou“ češtinu (příznak použití překladače nebo textu generovaného nějakou umělou inteligencí)
 • Požaduje po vás další fotky nebo dokonce intimní fotografie
 • Snaží se vám nabídnout nějaké produkty nebo služby

… a mnoho dalšího

4) Nikdy neodpovídejte na žádosti o finanční pomoc

Napadlo by vás, že byste během seznamování, žádala potencionální protějšek o finanční pomoc? Dříve než se reálně potkáte? Asi ne …

A přitom se v ČR stávají desítky případů, kdy některé ženy pošlou i velmi vysoké částky někomu, koho nikdy neviděly.

Pokud vás někdo požádá o finanční pomoc, tak je nejlepší komunikaci rovnou ukončit. Bez ohledu na to, jak moc sympatický vám daný muž připadal.

Na podobné žádosti je lepší vůbec nereagovat, uživatele zablokovat, vymazat si ho z přátel, a zapomenout na to, že existoval.

5) Hlídejte si, jaké osobní údaje o sobě sdílíte

Při seznamování online, je nutné o sobě sdělit řadu osobních informací. Bez toho, je šance na nalezení reálného partnera jen nízká. Současně je ale nutné si hlídat, co o sobě sdílíte.

Rozhodně není dobré sdílet citlivé informace – rodné číslo, čísla osobních dokladů, čísla platebních karet, konkrétní adresu (pouze město/městskou část), firma kde pracujete, telefonní číslo, apod.

6) První schůzka jenom na veřejnosti

Pokud už se rozhodnete pro osobní setkání, pak určitě trvejte na nějakém veřejném místě. Mělo by to být navíc nějaké místo, ze kterého se dá kdykoliv odejít. Jít do kina/divadla si nechte až na další schůzky.

Napoprvé by to měla být nějaká kavárna někde v centru, procházka někde v parku (kde ale chodí hodně lidí – jít nějak do lesa kde nikdo není s cizím člověkem, fakt není dobrý nápad).

Prostě nějaké veřejné místo, kde budou i další lidé, a odkud se dá bez problému odejít, pokud se schůzka nebude vyvíjet podle vašich představ.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Seznámení přes internet – jak se seznámit s mužem online a bezpečně

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Těhotenství
Porod
Kalkulačky
Mateřská a peníze
Po porodu
Poradna