Jak omezit ranní nevolnosti v těhotenství

Ranní nevolnosti v těhotenství můžete omezit volbou vhodného jídelníčku.

Ranními nevolnostmi si musí protrpět až tři čtvrtiny všech těhotných žen. Naštěstí u většiny z nich, tyto nepříjemné těhotenské příznaky, postupně samy vymizí. Ranní nevolnosti se tak nejčastěji objevují jen v prvních týdnech těhotenství (obvykle jen v prvním trimestru). Často také patři mezi jedny z prvních příznaků těhotenství, kterých si ženy povšimnou.

Není žádný způsob, jak se ranním nevolnostem zcela vyhnout, nebo jak jim úplně zabránit. Je ale možné omezit jejich četnost a jejich intenzitu.

Ranní nevolnosti v těhotenství můžete omezit volbou vhodného jídelníčku. Tedy jíst především „neutrální“ potraviny, a naopak se vyhýbat těm, které nevolnost nejčastěji vyvolávají. Mezi ně patří tučná a mastná jídla, jídla s výraznými chutěmi nebo s výrazným aroma. Není také dobré jíst hodně kořeněná jídla apod.

Proti ranním nevolnostem také pomáhá dostatek spánku a omezení stresových situací. Mezi alternativní metody, jak omezit ranní nevolnosti pak patří třeba akupunktura nebo cvičení jógy.

Existují i léky na potlačení příznaků ranní nevolnosti. U nich ale musíte být opatrná a jejich použití konzultovat s lékařem. Asi před 50 roky používali těhotné ženy lék Thalidomid k potlačení ranních nevolností. A díky nedostatečným testům se pak v USA narodilo asi 12 tisíc velmi těžce postižených dětí. Ranní nevolnosti jsou určitě nepříjemné, se zdravím dítěte se ale nevyplatí hazardovat.

Mohlo by vás zajímat: Co dělat proti ranní nevolnosti?, Proč jsou v těhotenství ranní nevolnosti

Klasická chřipka, představuje zvýšené riziko pro těhotné ženy. Chřipka může během těhotenství způsobit závažnější průběh nemoci. A mohou s ní být spojena i další rizika pro samotnou matku nebo i pro nenarozené dítě. V těhotenství je doporučeno očkování proti chřipce.
Pokud hledáte muže, a zkoušíte to přes internet, pak je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Při online seznamování, je nutná zvýšená opatrnost. Žádá vás někdo o finanční pomoc? Tak to rychle „utečte“. Pozor také na to, jaké informace o sobě sdílíte.
Pokud vaše zaměstnání (pracovní poměr), skončilo ještě před začátkem první mateřské dovolené, pak je pravděpodobné, že na mateřskou na druhé dítě, nebudete mít nárok. Budete mít ale určitě nárok na rodičovský příspěvek na druhé dítě. Pokud po rodičovské nastoupíte do nového zaměstnání, pak můžete mít nárok i na nemocenské.
Během těhotenství je velmi důležité, aby váš jídelníček zahrnoval všechny potřebné živiny.
Snažte se na každou otázku odpovědět přímo. U malých dětí není nutné zabíhat do všech podrobností.
Proč musíte kvůli narození dítěte tak trpět? I ranní nevolnosti mají svůj účel a význam.
Během prvního trimestru se dítě změní z jedné oplodněné buňky (zygoty) na plod, který má na konci trimestru 10 centimetrů a 150 gramů.
Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.