Jídlo a pití v těhotenství

Především v době, kdy jste těhotná, je velmi důležité dávat pozor na to, co jíte a pijete.

Především v době, kdy jste těhotná, je velmi důležité dávat pozor na to, co jíte a pijete. Je řada potravin, které pro těhotné ženy nejsou zcela vhodné a pak jsou i takové, které jsou vyloženě rizikové.

Během těhotenství by se určitě neměl pít žádný alkohol. Konzumace alkoholu během těhotenství významně zvyšuje riziko předčasného porodu, mentálního postižení nebo i některých vývojových vad.

Co se týká jídla, tak nejvíce je nutné být opatrná v prvním trimestru. Obecně platí, že těhotné ženy by se měli vyhýbat jídlům ze syrového (nebo obecně nedostatečně tepelně upraveného masa), nepasterizovanému mléku (a výrobkům z něj)

Názory na pití kávy během těhotenství se různí. Většina odborníků se ale shoduje na maximální dávce kofeinu cca 300 miligramů na den. To odpovídá přibližně dvěma šálkům kávy. Nebo také cca 2 litrům Coca-Coly nebo také cca 3 litrům kofoly.

Mohlo by vás zajímat: Co dělat jako těhotná, Co jíst během kojení, Co se nesmí dělat v těhotenství

Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Vypadávání vlasů v souvislosti s těhotenstvím, porodem a kojením je pouze dočasné.
Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.
I když se to často tvrdí, tak v těhotenství rozhodně nemusíte jíst za dva. To opravdu není pravda.
Během těhotenství, pro zdravý vývoj dítěte, je důležitý příjem všech podstatných minerálů a vitamínů.