Jak uspat novorozence

Asi každé dítě spolehlivě uspíte, když jej vozíte v kočárku, nebo když někam jedete autem

Dá se říci, že neexistuje asi žádná 100% zaručená metoda, jak uspat novorozence. Na každé dítě funguje něco jiného. U některého novorozence k uspání pomůže to, že jej budete nosit v náruči a „houpat ho“, jiné děti to nesnáší.

Některé děti ocení, když jim při usínání bude hrát tichá, klidná hudba, jiné to nemají rády. Některé děti potřebují usínat po tmě, nebo alespoň za sníženého osvětlení, jiným nedělá žádný problém usnout při rozsvícené lampě.

Asi každé dítě spolehlivě uspíte, když jej vozíte v kočárku, nebo když někam jedete autem a ono je v autosedačce. Tyto způsoby, jak uspat novorozence, ale z pochopitelných důvodů nelze používat pro běžné uspávání.

Platí také, že hodně dětí má tendenci usínat po tom, co se nakojily u matčina prsu. Kojení pomáhá často i rozrušeným dětem se uklidnit a usnout. Není ale příliš dobré, aby se z takového uspávání stala „norma“.

Uspat novorozence je možné i za použití „ukládacích“ rituálů. Jako je třeba večerní koupání, oblékání do pyžámka, čtení pohádky (nebo vyprávění nějakého říkadla). Děti také mají rády zvuk vašeho hlasu. Můžete jim tak zkusit zazpívat, nebo jim klidným a tichým hlasem něco vyprávět. No a nakonec je to pochopitelně dudlík.

Mohlo by vás zajímat: Jak uklidnit novorozence, Jak dlouho kojit novorozence, Jak koupat novorozence

Při kojení se značně posiluje imunita dítěte. Kojení pak vytváří silnou vazbu mezi dítětem a matkou.
A Nebojte se. Postarat se o novorozence zvládla i vaše maminka i vaše babička. Vy to určitě zvládnete také.
I malé dítě se velmi brzo naučí poznat, že teď je čas, jít se chystat na spaní.
Nezapomínejte na to dělat si fotky – malé děti, po porodu hodně rostou, a mění se strašně rychle.