Jak uklidnit novorozence

Vaše miminko často pláče, a vy nevíte proč? Existuje několik spolehlivých věcí, které můžete zkusit, aby se novorozenec uklidnil.

Vaše miminko často pláče, a vy nevíte proč? Existuje několik spolehlivých věcí, které můžete zkusit, aby se novorozenec uklidnil. Pamatujte ale na to, že pláč miminka je jeho jediným způsob, jak s vámi komunikovat. Nesnažte se tedy dítě uklidňovat za každou cenu. Spíše se zkuste naučit, co by pláč mohl znamenat.

U novorozenců na uklidnění hodně pomáhá, když ho zkusíte zabalit do zavinovačky. Miminka ještě moc neovládají svoje pohyby. Může ho rušit nečekané máchnutí vlastní ručičkou.

Novorozence také uklidní tiché zvuky. Třeba šepot nebo šumivý zvuk. Je spolehlivě ověřeno, že nejlépe uklidní novorozence tichý, konejšivý hlas matky. Můžete zkusit i nějakou klidnou písničku, ukolébavku.

Některá miminka zase uklidní houpání, kolébavý pohyb.

Pak je zde také osvědčený dudlík, i když názory na jeho používání jsou různé. Miminko také uklidní, když si ho dáte do šátku nebo do nosičky na dítě. Blízkost vašeho těla ho spolehlivě uklidní.

Mohlo by vás zajímat: Pleny pro miminko, Jak dlouho kojit novorozence, Jak často koupat novorozence

Při kojení se značně posiluje imunita dítěte. Kojení pak vytváří silnou vazbu mezi dítětem a matkou.
Povinná očkování novorozenců začínají již od 9 týdne po narození.
I malé dítě se velmi brzo naučí poznat, že teď je čas, jít se chystat na spaní.
Nezapomínejte na to dělat si fotky – malé děti, po porodu hodně rostou, a mění se strašně rychle.