Jednorázové pleny pro miminko

Používání jednorázových plen je snazší a pohodlnější.

Pro své miminko můžete používat buď jednorázové pleny (asi nejčastější volba) nebo látkové (v poslední době zažívají látkové pleny „renesanci“). Obě varianty mají svá pro i proti. Co tedy hovoří pro volbu jednorázových plen?

Používání jednorázových plen je snazší a pohodlnější. Malé dítě (novorozenec) zpočátku spotřebuje i 10 – 12 plenek za den. U látkových plen to pak znamená nutnost prát plenky nejméně jednou za dva dny, někdy i častěji. Pravda, u jednorázových plen to pak zase znamená neustále tahat velké balíky plen z obchodu domů (ale to už se dá dnes řešit nákupy přes internet, díky tomu vám je dovezou a vynesou až do bytu).

Jednorázové plenky si pak můžete vzít i na delší výlet, nebo si je kdykoliv nakoupíte třeba i při zahraniční dovolené.

U některých dětí se ale při používání jednorázových plen mohou objevit častější opruzeniny (platí spíše pro děti s citlivější pokožkou).

Jednorázové pleny se také snadněji nasazují. Pravda, pro látkové pleny už dávno neplatí, že by to byl jenom jednoduchý čtverec látky. Dnes již mají stejné tvary jako ty jednorázové. Naučit se používat ty látkové také není složité. Pokud se ale zeptáte kterékoliv tatínka, jaké plenky se mu lépe používají, tak vám určitě řekne, že ty jednorázové.

Mohlo by vás zajímat: Jednorázové pleny pro miminko, Odvykání kouření v těhotenství, Polštář na kojení

Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.
Když zjistíte (nebo jen máte pocit), že jste těhotná, určitě si naplánujte návštěvu u svého gynekologa.
A Nebojte se. Postarat se o novorozence zvládla i vaše maminka i vaše babička. Vy to určitě zvládnete také.