Polštář na kojení

Rozsáhlý výzkum u několika tisíc žen, prokázal přesvědčivé výhody používání kojícího polštáře

Rozsáhlý výzkum u několika tisíc žen, prokázal přesvědčivé výhody používání kojícího polštáře. Mezi hlavní výhody patří například to, že při kojení není nutné dítě po celou dobu držet. Kojící polštář si umístíte okolo pasu a pomůže vám s vhodným polohováním miminka při kojení

Mezi další výhody kojícího polštáře patří i to, že je to poměrně multifunkční pomůcka. Dá se používat jako opora bederní páteře i při běžném sezení. Napomáhá snižovat bolest v dolní části zad.

Velkým pomocníkem může být polštář na kojení, pokud máte dvojčata. S pomocí polštáře je možné kojit obě děti zároveň. Zvládne tak i to, co by bez polštáře bylo skoro nemožné.

Polštáře na kojení mohou mít různé tvary. Mezi ty nejtypičtější, patří polštáře ve tvaru písmene „C“ (resp. podkova). Jsou ale i jiné typy. Například ve tvaru válečku, případně i multifunkční polštáře atypických tvarů.

Mohlo by vás zajímat: Co jíst během kojení, Jak nakojit dvojčata?, Jak často kojit novorozence

Pokud ještě kojíte, pak jsou některé druhy hormonální antikoncepce zakázány. Pro kojící ženy je vhodná pouze antikoncepce bez estrogenů.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Během kojení nesmíte nějak radikálně omezovat množství kalorií.
Při kojení se značně posiluje imunita dítěte. Kojení pak vytváří silnou vazbu mezi dítětem a matkou.
Nečekejte nějaké výrazné výsledky přes noc. Než ztratíte kila, která jste nabrala při těhotenství, bude to trvat nejméně 6 měsíců
Na tom, kdy je vhodná doba na ukončení kojení se neshodují ani odborníci ani jednotlivé matky.
Pokud plánujete kojit dítě co nejdéle, měli byste spíše zvolit některý z těch větších kojících polštářů.