Jak nakojit dvojčata?

Nakojit jedno dítě, může být někdy složité. Co ale když máte dvojčata. To je pak dvojnásobná starost?

Nakojit jedno dítě, může být někdy složité. Co ale když máte dvojčata. To je pak dvojnásobná starost? Někdo tvrdí, že nakojit dvojčata je stejně těžké, jako u jednoho dítěte. Jiný vám zase bude tvrdit, že to je nesmysl.

Při kojení dvojčat trochu více záleží na správné technice. Pokud nevíte jak na to, pak je dobré obrátit se na nějakou kamarádku, která má zkušenosti s kojením dvojčat, nebo se můžete obrátit i na laktační poradkyni.

Pokud je to možné, pak je ideální kojit obě děti současně. Synchronizované kojení maximálně podporuje laktaci. Měla by to být ta nejefektivnější metoda, jak nakojit dvojčata. Vyžaduje to ale trochu experimentování s kojícím polštářem, abyste se správně poskládala vy i vaše děti.

Mohlo by vás zajímat: Jak často kojit novorozence, Jak často koupat novorozence, Jak uspat dítě

Poporodní deprese je duševní stav, který může postihnout maminky už během těhotenství nebo po narození dítěte (týká se až 20% žen). Deprese po porodu, může být i poměrně závažná a může znamenat velké riziko jak pro ženu, tak i pro její dítě.
Pravděpodobnost narození dvojčat je poměrně nízká – někde mezi 1 – 2%. Pokud máte dvojčata v rodině, tak se tato pravděpodobnost o něco málo zvyšuje, a to až na 4 – 6%.
Zvýšení rodičovského příspěvku na dvojčata platí i pro děti, které se narodily (nebo ještě narodí) před účinností této novely (tedy děti narozené před 1. 1. 2018). Zákon je formulován tak, aby se tato změna vztahovala i na dříve narozené děti.
Při kojení se značně posiluje imunita dítěte. Kojení pak vytváří silnou vazbu mezi dítětem a matkou.
Mít dvojčata má ale i různé výhody. Uvidíte sama, že si to i s dvojčaty pořádně užijete.
U malých dětí není nutné, aby se koupaly každý den.
Podobně jako u kojení, i při odsávání mateřského mléka, byste se měla cítit uvolněně a být v klidu.