Jak vyplnit žádost o kompenzační bonus 25 tisíc korun

Žádost o kompenzační bonus je možné vyplnit na webu Finanční správy.

Žádost o kompenzační bonus je možné vyplnit na webu Finanční správy. Můžete vyplnit buď rovnou PDF soubor, který najdete zde. Nebo můžete využít online aplikaci, která vám s vyplněním žádosti o podporu 25 tisíc korun pomůže online aplikace, kterou najdete zde

Vyplnění žádosti o kompenzační bonus je jednoduché, Zadáváte pouze základní osobní údaje jako je jméno, příjmení, IČO, DIČ (u OSVČ je to zpravidla CZ + rodné číslo). Také adresu a kontakty. Musíte také uvést, kam chcete poslat peníze (na jaký bankovní účet).

Vyplněnou žádost pak můžete odepsat elektronicky, poštou nebo doručit osobně:

  • Emailem na adresu „vašeho“ finančního úřadu (tam kde jste jako OSVČ vedeni), kontakty jsou zde
  • Datovou schránkou na adresu „vašeho“ finančního úřadu (tam kde jste jako OSVČ vedeni) adresy datových schránek jednotlivých úřadů najdete zde
  • Přes Daňový portál (potřebujete elektronický podpis, nebo mít datovou schránku), daňový portál je zde
  • Poštou na adresu Finančního úřadu, kde jste vedeni jako živnostník, kontakty jsou zde
  • Osobně na podatelně v úředních hodinách: Po a St 8:00 – 11:00 hodin

Mohlo by vás zajímat: Nárok na podporu 25 tisíc po přerušení podnikání, Koronavirus a těhotenství

OSVČ má nárok na ošetřovné na dítě, pokud se stará alespoň o jedno dítě, které má maximálně 13 roků. A které je doma z důvodu uzavřené školy nebo školky. Nárok je i v dalších případech.
Ošetřovné pro OSVČ a kompenzační bonus (podpora 25 tisíc korun) mají rozdílné podmínky. V obou případech ale může být nárok na podporu pro OSVČ i po přerušení nebo obnovení (znovuzahájení) podnikání. Máte nárok na ošetřovné/bonus za konkrétní dny.
O podporu je možné žádat od 10. 4. 2020. Žádost je možné podat kdykoliv, až do června 2020. Kromě samotné žádosti (viz formulář níže) nejsou požadovány žádné další doklady nebo potvrzení.
Na podporu 25 tisíc korun mají nárok i ženy, které jsou na mateřské nebo rodičovské. Kompenzační bonus je možné požádat na příslušném Finančním úřadu.
OSVČ mají nově nárok na ošetřovné 424 Kč za den (cca 13 000 Kč měsíc). Další podpora (cca 30 000 Kč) formou odpuštění záloh na sociální a zdravotní.