Očkování kojenců hexavakcínou

Mezi povinná očkování jsou zařazena očkování proti zvláště závažným, infekčním chorobám.

Očkování proti vybraným infekčním chorobám je v ČR povinné podle zákona (konkrétně se jedná o zákon číslo 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví). Pokud dítě není očkováno, pak nemůže být ani přijato třeba do školky, a navíc hrozí i pokuta pro rodiče.

Mezi povinná očkování jsou zařazena očkování proti zvláště závažným, infekčním chorobám. Jedná se především o ty nemoci, které hrozí právě malým dětem. Nemoci, které jsou vysoce infekční, a které mají vysokou úmrtnost, nebo způsobují vážné zdravotní problémy.

Mezi povinná očkování patří především očkování proti infekčním chorobám, jako je například záškrt, tetanus, dávivý kašel, virová hepatitida, dětská obrna, spalničky, příušnice nebo zarděnky.

Mimo povinná očkování (dle zákona), pak rodiče dětí mohou zvážit i některá nepovinná, ale přesto doporučená očkování. Tak třeba očkování proti žloutence typu A nebo B, očkování proti klíšťové encefalitidě, očkování proti meningokokům, proti planým neštovicím, rota virům nebo třeba pneumokokům.

Očkování novorozenců se zahajuje již od 9 týdne po narození. Již v průběhu prvního roku tak dítě absolvuje 3 a 4 očkováni, kdy postupně dostává 4 dávky hexavakcícny, což je očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, proti Haemophilus influenzae, přenosné dětské obrně, žloutence typu B.

Mohlo by vás zajímat: První očkování novorozence, Povinné očkování novorozenců, Spontánní potrat

Nejčastější potravinové alergie u dětí a kojenců jsou především alergie na kravské mléko, vaječný bílek a lepek (pšenice, ječmen žito nebo oves)..
Během kojení nesmíte nějak radikálně omezovat množství kalorií.
Při kojení se značně posiluje imunita dítěte. Kojení pak vytváří silnou vazbu mezi dítětem a matkou.
Povinná očkování novorozenců začínají již od 9 týdne po narození.