Co pomáhá proti striím

Proti striím dále pomáhá, pokud je pokožka hydratovaná (tím je pak i pružnější a méně náchylná na vznik strií).

Proti vzniku strií nejvíce pomáhá prevence. Ve chvíli, kdy se již strie objeví, je již pozdě. To se jich už nikdy zcela nezbavíte. I po jejich vzniku je možné potlačit jejich vzhled, nebo minimalizovat jejich rozsah. Lepší ale je, pokud se vůbec neobjeví.

Prevence vzniku strií zahrnuje dvě složky. To co jíte a pijte, a také to jak pečujete o svou pokožku.

Abyste minimalizovali vznik strií, nebo jejich rozsah, pak je potřeba udržovat pokožku zdravou, pružnou, přirozeně hydratovanou a v „dobré kondici“.

Pro zdravou pokožku je vhodný jídelníček obsahující dostatečné množství antioxidantů, vitamínů E a A, a také omega-3 matných kyselin. Tedy různé druhy ovoce a zeleniny, mořské plody, ryby apod.

Proti striím dále pomáhá, pokud je pokožka hydratovaná (tím je pak i pružnější a méně náchylná na vznik strií). Hydrataci pobočky napomáhá dostatečný pitný režim (vysušená pokožka je náchylnější na vznik vrásek a strií). Pro správnou hydrataci pokožky, je vhodné ošetřit rizikové partie dvakrát denně příslušným hydratačním krémem. Vždy ráno a večer. Pozor na to, že ráno i večer potřebuje pokožka trochu odlišný typ hydratačního krému. Stejně tak, jako během těhotenství budete potřebovat hydratační krém určený pro těhotné ženy.

Druhou a nedílnou složkou péče o pleť, abyste předcházeli striím, by měl být pravidelný peeling (exfoliace) pobočky. Při něm jsou odstraňovány odumřelé buňky z povrchu kůže. To stimuluje přirozenou regeneraci pokožky.

Mohlo by vás zajímat: Těhotenské strie na břiše, Co pomáhá na strie v těhotenství, Mám nárok na mateřskou?

Štítná žláza je velmi důležitá. Zvláště u těhotných žen. Porucha štítné žlázy, může v těhotenství vést i k potratu, předčasnému porodu, nebo vývojovým poruchám u dítěte. Až 16% těhotných žen, může trpět poruchou funkce štítné žlázy. Je to riziko, které by se nemělo podceňovat.
Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.
Vypadávání vlasů v souvislosti s těhotenstvím, porodem a kojením je pouze dočasné.