Co pomáhá proti striím

Proti striím dále pomáhá, pokud je pokožka hydratovaná (tím je pak i pružnější a méně náchylná na vznik strií).

Proti vzniku strií nejvíce pomáhá prevence. Ve chvíli, kdy se již strie objeví, je již pozdě. To se jich už nikdy zcela nezbavíte. I po jejich vzniku je možné potlačit jejich vzhled, nebo minimalizovat jejich rozsah. Lepší ale je, pokud se vůbec neobjeví.

Prevence vzniku strií zahrnuje dvě složky. To co jíte a pijte, a také to jak pečujete o svou pokožku.

Abyste minimalizovali vznik strií, nebo jejich rozsah, pak je potřeba udržovat pokožku zdravou, pružnou, přirozeně hydratovanou a v „dobré kondici“.

Pro zdravou pokožku je vhodný jídelníček obsahující dostatečné množství antioxidantů, vitamínů E a A, a také omega-3 matných kyselin. Tedy různé druhy ovoce a zeleniny, mořské plody, ryby apod.

Proti striím dále pomáhá, pokud je pokožka hydratovaná (tím je pak i pružnější a méně náchylná na vznik strií). Hydrataci pobočky napomáhá dostatečný pitný režim (vysušená pokožka je náchylnější na vznik vrásek a strií). Pro správnou hydrataci pokožky, je vhodné ošetřit rizikové partie dvakrát denně příslušným hydratačním krémem. Vždy ráno a večer. Pozor na to, že ráno i večer potřebuje pokožka trochu odlišný typ hydratačního krému. Stejně tak, jako během těhotenství budete potřebovat hydratační krém určený pro těhotné ženy.

Druhou a nedílnou složkou péče o pleť, abyste předcházeli striím, by měl být pravidelný peeling (exfoliace) pobočky. Při něm jsou odstraňovány odumřelé buňky z povrchu kůže. To stimuluje přirozenou regeneraci pokožky.

Mohlo by vás zajímat: Těhotenské strie na břiše, Co pomáhá na strie v těhotenství, Mám nárok na mateřskou?

Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.