Co potřebuji do porodnice

Co tedy potřebuje do porodnice? Tak hlavně všechny potřebné doklady.

Na cestu do porodnice je dobé se připravit, s dostatečným předstihem. I když vám váš gynekolog stanovil termín porodu na nějaké konkrétní datum, nikdy nemáte jistotu, že tento termín „zná i vaše dítě“. Většina dětí se rodí podle toho, jak se to hodí jim, a na nějaké termíny v těhotenském průkazu často neberou ohledy. Prostě si rovnou zvykejte, že vaše dítě vás nebude moc poslouchat ani před porodem. A co teprve až se narodí :).

Proto je dobré, nejméně 14 dní před očekávaným termínem porodu, zabalit vše potřebné do porodnice. Také se ujistěte, že Váš manžel ví, která taška je určena na cestu do porodnice. Až se vám totiž stane, že vás uprostřed noci probudí kontrakce, tak možná zjistíte, že váš muž z nadcházejícího porodu panikaří mnohem více než vy.

Co tedy potřebuje do porodnice? Tak hlavně všechny potřebné doklady. Občanský průkaz, těhotenský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, oddací list nebo rodný list, list s vybranými jmény pro dítě. Dále pak pohodlné oblečení, boty, ponožky, spodní prádlo, podprsenku na kojení, župan, základní hygienické potřeby, porodní vložky, léky které pravidelně užíváte, atd.

Pro dítě si pak do porodnice připravte dvě sady oblečení, včetně ponožek, čepičky, rukaviček, rychlo zavinovačku. Dále pak balík jednorázových plen, jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, krém na zadeček apod.

Nezapomeňte ani na něco na čtení či na poslouchání, nebo si vzít třeba tablet. Také si nachystejte fotoaparát. A nakonec nezapomeňte i na nějaké peníze v hotovosti, pokud byste si pak chtěla v porodnici koupit nějaké občerstvení.

Mohlo by vás zajímat:Co si vzít do porodnice, Jak dlouho trvá porod, Jak poznám začínající porod

Z hlediska genetiky se na dědičnosti barvy očí podílí přibližně 15 různých genů (podle některých studí je to dokonce 16 genů). Jejich vzájemná interakce zatím není přesně známa.
Máte pocit, že už neexistuje žádný způsob, jak byste mohla mít ještě větší břicho? Věřte, že třetí trimestr těhotenství vás vyvede z omylu
Když zjistíte (nebo jen máte pocit), že jste těhotná, určitě si naplánujte návštěvu u svého gynekologa.
Možná pociťujete obavy z toho, co vás vlastně během těhotenství a po porodu čeká. To je ale úplně normální.