Co si vzít do porodnice

Co tedy s sebou do porodnice? Určitě sebou potřebujete různé dokumenty a doklady.

Jste-li těhotná a pomalu se začíná blížit očekávaný termín porodu, je nejvyšší čas, abyste si připravila tašku do porodnice. Plánovaný termín porodu, je vždy pouze orientační. I při zdravém těhotenství se dítě může narodit klidně o 14 dní dříve nebo o 14 dní později.

A pokud vás najednou v noci vzbudí začínající kontrakce, budete mít úplně jiné starosti, než pobíhat po bytě a rychle se balit na cestu do porodnice. Co tedy s sebou do porodnice?

Určitě sebou potřebujete různé dokumenty a doklady. Především se jedná o občanský průkaz, kartičku pojištěnce, těhotenský průkaz, oddací list (nebo rodný list pokud jste svobodná), prohlášení o jméně dítěte (resp. papír s vybranými jmény).

Dále sebou do porodnice potřebujete vzít vše pro dítě. Tedy kojenecké oblečení (dupačky, svetřík, košilku, čepičku, ponožky případně i rukavičky). Několik jednorázových plenek, jednorázové přebalovací podložky, krém na zadeček, vlhčené ubrousky, rychlozavinovačku. V některých porodnicích dostanete už dopředu seznam věcí, které si máte připravit na porod a i pro dítě.

Pro sebe si pak nezapomeňte vzít sebou do porodnice pohodlné oblečení a obuv. Nezapomeňte na župan, spodní prádlo, ponožky, kojící podprsenky. Dále pak porodnické vložky, základní hygienické potřeby. Léky, pokud nějaké užíváte. V neposlední řadě pak také něco na čtení, křížovky, případně mp3 přehrávač, mobilní telefon, tablet, fotoaparát. Přibalte si také nějakou menší sumu v hotovosti (ne všude se dá zaplatit kartou).

Mohlo by vás zajímat:Co dělat jako těhotná, Jak poznám začínající porod, Jak vypočítat datum porodu

Máte pocit, že už neexistuje žádný způsob, jak byste mohla mít ještě větší břicho? Věřte, že třetí trimestr těhotenství vás vyvede z omylu
Když zjistíte (nebo jen máte pocit), že jste těhotná, určitě si naplánujte návštěvu u svého gynekologa.
Možná pociťujete obavy z toho, co vás vlastně během těhotenství a po porodu čeká. To je ale úplně normální.