Formulář – žádost o podporu 25 tisíc pro živnostníky

Formulář, jehož prostřednictvím je možné žádat o vyplacení podpory 25 tisíc korun pro podnikatele

Formulář, jehož prostřednictvím je možné žádat o vyplacení podpory 25 tisíc korun pro podnikatele (OSVČ, živnostníky) během epidemie koronaviru, najdete na webu finanční správy. Interaktivní PDF formulář je možné najít zde.

K zobrazení formuláře a vyplnění dat je potřeba prohlížeč PDF souborů. Ten je případně možné stáhnout z webu společnosti Adobe. Prohlížeč PDF souborů je možné stáhnout a nainstalovat zdarma.

Nebo také můžete využít online aplikci pro vyplnění formuláře přímo na webu Finanční správy.

Pokyny pro vyplnění formuláře je možné najít na webu finanční správy zde.

Vyplněný formulář je následně nutné poslat přes datovou schránku, nebo pokud máte elektronický podpis, tak to jde i přes portál finanční správy. Nebo je možné formulář vytisknout a podepsat a následně buď osobně doručit na podatelnu, nebo poslat poštou.

Nebo jej podepsaný můžete naskenovat a poslat obyčejným emailem (i bez elektronického podpisu).

Mohlo by vás zajímat: Koronavirus a těhotenství, Nárok na ošetřovné pro OSVČ, Kolik je ošetřovné?

Parlament schválil nový kompenzační bonus v roce 2021, pro OSVČ zasažené epidemií koronaviru COVID. Kompenzace se zvýší až na 1000 Kč. Nárok mohou mít i OSVČ na mateřské nebo rodičovské. Za únor 2021 může být nárok až na 28 000 Kč. Za březen 2021 to může být až 31 000 Kč.
Během podzimní epidemie koronaviru (COVID), má řada OSVČ značně omezené možnosti podnikání. Proto vláda schválila podporu (kompenzační bonus) pro podnikatele zasažené epidemií. Na tuto podporu může mít nárok i OSVČ na rodičovské. Pouze ale, pokud bude splňovat všechny podmínky (které jsou poměrně přísné). Za říjen a listopad 2020, může být nárok na podporu až 24 000 Kč.
OSVČ má nárok na ošetřovné na dítě, pokud se stará alespoň o jedno dítě, které má maximálně 13 roků. A které je doma z důvodu uzavřené školy nebo školky. Nárok je i v dalších případech.
Ošetřovné pro OSVČ a kompenzační bonus (podpora 25 tisíc korun) mají rozdílné podmínky. V obou případech ale může být nárok na podporu pro OSVČ i po přerušení nebo obnovení (znovuzahájení) podnikání. Máte nárok na ošetřovné/bonus za konkrétní dny.
O podporu je možné žádat od 10. 4. 2020. Žádost je možné podat kdykoliv, až do června 2020. Kromě samotné žádosti (viz formulář níže) nejsou požadovány žádné další doklady nebo potvrzení.
Na podporu 25 tisíc korun mají nárok i ženy, které jsou na mateřské nebo rodičovské. Kompenzační bonus je možné požádat na příslušném Finančním úřadu.