Jak shodit kila po porodu během kojení

Je ale přirozené, že po porodu, zvláště během kojení, se váha postupně snižuje.

Mnoho žen je po porodu značně zklamáno z toho, jak vypadá jejich postava. Kila, která nabraly během těhotenství, po porodu nikam nezmizí, a jejich postava tak nevypadá moc hezky. Není žádnou velkou výjimkou, že žena během těhotenství „nabere“ i 10 – 15 kilo. A tato váha po porodu nezmizí.

Úbytek váhy ihned po porodu je poměrně malý. Jistě, část váhy připadá na narozené dítě, plodovou vodu a placentu. Ale zbytek zůstává.

Je ale přirozené, že po porodu, zvláště během kojení, se váha postupně snižuje. Shodit kila po porodu je ale možné i výrazně rychleji. Musíte zvolit vhodný jídelníček a cvičení.

Pozor jen na to, že během kojení byste neměla experimentovat s nějakou drastickou dietou. Váš jídelníček by měl být (zvláště během kojení), zdravý a vyvážený. Tedy rozumný poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Nezapomínat na přiměřené množství ovoce, zeleniny a vlákniny.

Stejně tak je nutné, abyste se po porodu věnovala cvičení. Především pak provádět cviky na zpevnění uvolněných svalů pánevního dna a na zpevnění povoleného břišního svalstva.

Mohlo by vás zajímat: Jak rychle zhubnout břicho a boky po porodu?, Jak shodit kila po porodu – cvičení a cviky

Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.