Jak shodit kila po porodu během kojení

Je ale přirozené, že po porodu, zvláště během kojení, se váha postupně snižuje.

Mnoho žen je po porodu značně zklamáno z toho, jak vypadá jejich postava. Kila, která nabraly během těhotenství, po porodu nikam nezmizí, a jejich postava tak nevypadá moc hezky. Není žádnou velkou výjimkou, že žena během těhotenství „nabere“ i 10 – 15 kilo. A tato váha po porodu nezmizí.

Úbytek váhy ihned po porodu je poměrně malý. Jistě, část váhy připadá na narozené dítě, plodovou vodu a placentu. Ale zbytek zůstává.

Je ale přirozené, že po porodu, zvláště během kojení, se váha postupně snižuje. Shodit kila po porodu je ale možné i výrazně rychleji. Musíte zvolit vhodný jídelníček a cvičení.

Pozor jen na to, že během kojení byste neměla experimentovat s nějakou drastickou dietou. Váš jídelníček by měl být (zvláště během kojení), zdravý a vyvážený. Tedy rozumný poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Nezapomínat na přiměřené množství ovoce, zeleniny a vlákniny.

Stejně tak je nutné, abyste se po porodu věnovala cvičení. Především pak provádět cviky na zpevnění uvolněných svalů pánevního dna a na zpevnění povoleného břišního svalstva.

Mohlo by vás zajímat: Jak rychle zhubnout břicho a boky po porodu?, Jak shodit kila po porodu – cvičení a cviky

Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.