Jak shodit kila po porodu – cvičení a cviky

Hubnutí po porodu je ale možné podstatně urychlit. Už jen tím, že snížíte kalorický příjem.

Řada žen není ani trochu spojená s tím jak vypadá. Kila po porodu nikam nezmizela, jejich břicho nevypadá ani trochu hezky. Co s tím?

Zde je nutné mít na paměti, že kila jste nabírala po celou dobu těhotenství. Což bylo dlouhých 9 měsíců. Takže než se vám je povede shodit dolů, budete to také pár měsíců trvat.

Hubnutí po porodu je ale možné podstatně urychlit. Už jen tím, že snížíte kalorický příjem. Tím, že omezíte množství kalorií o 250 kcal za den, začnete hubnout cca 0,5 kila za týden.

Také byste po porodu (resp. po skončení šestinedělí), měla začít s pravidelným cvičením. Každý den věnovat alespoň 20 -30 minut cvičení. Měla byste provádět především Kegelovy cviky (k posílení svalů pánevního dna). A dále pak cviky na posílení a zpevnění břišních svalů.

Snažte se také být co nejvíce aktivní. Nemusí to být nějaké intenzivní cvičení. Velmi efektivní jsou už jen delší procházky s kočárkem. Obecně platí, že chůze je Jena z nejefektivnějších metod hubnutí.

Pokud se budete snažit co nejvíce hýbat a rozumně se stravovat, měla byste už za pár týdnů vidět, jak se mění vaše váha směrem dolů.

Mohlo by vás zajímat: Kdy zjistím že jsem těhotná, Kdy končí rodičovská dovolená, Jak začíná porod

Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
I když se to často tvrdí, tak v těhotenství rozhodně nemusíte jíst za dva. To opravdu není pravda.