Jak uspíšit porod

Mezi dobré způsoby, jak uspíšit porod, patří některé přírodní produkty.

Existuje mnoho „zaručených“ rad, jak uspíšit porod. Platí ale, že nic se nemá uspěchat. Je poměrně časté, že miminko se narodí, až je na to připravené. Týdenní zpoždění není nic neobvyklého. Zvláště u žen, které rodí poprvé.

Pokud už ale máte po termínu, a chtěla byste porod trochu uspíšit, pak můžete vyzkoušet některou z rad, jak uspíšit porod, které vám neublíží.

Mezi dobré způsoby, jak uspíšit porod, patří některé přírodní produkty. Může to být například čaj z maliníkového listí. Ten má spouštět kontrakce. Někdo zase doporučuje spíše lněné semínko. To má uvolňovat porodní cesty.

Další častou radou, jak uspíšit porod, je nějaká fyzická aktivita. Může to být například úklid bytu, delší procházka. Hodně se doporučuje i pohlavní styk. Tam je to ale spíše než o fyzické aktivitě, o hormonech, které tělo během pohlavního styku produkuje.

Na uspíšení porodu se hodí třeba i horká koupel. Ta se hodí i těsně před blížícím porodem. Horká vana může urychlit i první porodní dobu (když vám začínají kontrakce).

Mohlo by vás zajímat: Jak vypočítat datum porodu, Jak začíná porod, Jak zaručeně vyvolat porod

Mezi typické příznaky kojenecké žloutenky patří zažloutnutí kůže a očního bělma.
Není nutné začínat „panikařit“, pokud je termín porodu opožděn, jen o jeden nebo dva dny. Těhotenství a narození miminka se neřídí zcela přesnými „hodinkami“.
Pokud není termín porodu zpožděný, o více než 2 týdny, pak se doporučuje ponechat všemu přirozený průběh.