Kolik přiberu během těhotenství

Některé maminky během těhotenství přiberou klidně i 20 kilo.

Každé těhotenství je spojeno s nárůstem váhy. Některé maminky během těhotenství přiberou klidně i 20 kilo. Jiné třeba jen 7 kilo. Nárůst váhy během těhotenství je tedy do určité míry individuální. Částečně je to ovlivněno „vstupní“ váhou maminky (tedy tím kolik vážila před otěhotněním). Částečně je to podmíněno geneticky a typem metabolismu. Z části je nárůst váhy během těhotenství dám i tím, jak se nastávající maminka stravuje.

Obecně je lékaři doporučováno, aby ženy, které mají průměrnou váhu, přibraly během těhotenství 10 až 16 kilo. Minimální nárůst váhy by pak měl být nejméně 7 kilo. Přibližně 3 až 4 kila z této váhy váží na konci těhotenství miminko, zbytek pak připadá na placentu, plodový obal, zvýšené množství krve, tuku nebo i zvětšení prsní tkáně.

Je nutné si uvědomit, že přibírání v těhotenství by mělo být plynulé. A také to, že jak podvýživa, tak i obezita patří mezi rizikové faktory. A to jak pro matku, tak i pro dítě. Z toho, že přiberete „pár“ kilo během těhotenství, si ale určitě nedělejte těžkou hlavu. Je to přirozený proces.

Mohlo by vás zajímat: Co jíst během těhotenství?, Jak na hubnutí po porodu, Jak shodit kila po porodu

Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.
Vyberte si vhodné cviky na zpevnění povoleného břišního svalstva.
Na konci druhého trimestru pak vaše dítě bude mít už 30 centimetrů a bude vážit již asi 900 gramů.
I když se to často tvrdí, tak v těhotenství rozhodně nemusíte jíst za dva. To opravdu není pravda.