Látkové pleny pro miminko

Látkové pleny jsou prodyšnější a tak i šetrnější k pokožce dítěte.

Hodně maminek (nebo i těhotných žen), při plánování výbavy pro dítě, přemýšlí nad tím, zda používat látkové nebo jednorázové plenky. Obě varianty mají své výhody nevýhody. Jaké mají výhody a nevýhody látkové pleny pro miminko?

Mezi výhody, které mají látkové pleny pro miminko, patří třeba nižší cena. Pravda, jeden kus jednorázové plenky stojí jen pár korun, kdežto látkovou plenu pořídíte za 300 – 400 Kč. Ale zatímco látkových plen vám bude stačit cca 30, těch jednorázových spotřebujete několik tisíc. S látkovými plenami (i při započtení nákladů na praní) ušetříte.

Látkové pleny jsou šetrnější k životnímu prostředí. Jedno malé dítě vyprodukuje až 1 tunu nerecyklovatelného odpadu (použité plenky), který končí na skládce. Látkové pleny naopak ještě můžete, po skončení jejich požívání, prodat jiné mamince.

Látkové pleny jsou prodyšnější a tak i šetrnější k pokožce dítěte. Děti mají s látkovými plenami méně opruzenin. Naopak s látkovými plenami je více práce (praní a sušení), a nedají se dost dobře používat, pokud jste mimo domov (dovolená, delší výlet, pobyt v nemocnici apod.).

Mohlo by vás zajímat: Jednorázové pleny pro miminko, Co dělat jako těhotná, Jak nakojit dvojčata?

Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.
Když zjistíte (nebo jen máte pocit), že jste těhotná, určitě si naplánujte návštěvu u svého gynekologa.
A Nebojte se. Postarat se o novorozence zvládla i vaše maminka i vaše babička. Vy to určitě zvládnete také.