Babské rady jak vyvolat porod

Jednou z možností, jak vyvolat přirozený porod je třeba chůze.

Délka těhotenství je 40 týdnů, tedy 10 lunárních měsíců, resp. 9 kalendářních měsíců – počítáno od poslední menstruace před porodem. Platí ale, že jen málokteré dítě se narodí přesně v den plánovaného termínu. Především u žen, které prodělávají první porod, bývá porod často o několik dní opožděn (často i o 1 až 2 týdny). To je poměrně přirozené. Až po uplynutí této doby lékaři přistupují k umělému vyvolání porodu.

Existují ale i různé „babské rady“ jak vyvolat porod. Jednou z možností, jak vyvolat přirozený porod je třeba chůze. Důvodem je především gravitace. Při houpavém pohybu během chůze tlačí hlavička dítěte na děložní čípek, což pak vede ke stimulaci uvolňování hormonu oxytocinu, který mimo jiné řídí i kontrakce před porodem.

Často také bývá dávána rada, abyste měla sex. Byť v posledních fázích těhotenství na něj už řada žen nemá ani pomyšlení, přesto to poměrně spolehlivě funguje. Během sexuální aktivity jsou uvolňovány různé hormony, které se pak mimo jiné spolupodílí na zahájení porodu.

Mezi další „babské rady“ jak vyvolat porod, můžeme zařadit třeba teplou koupel, akupunkturu, masáž, ricinový olej nebo i jiné.

Mohlo by vás zajímat: Jak dlouho trvá porod, Jak moc bolí porod, Jak poznám předčasný porod

Termín porodu je vždy pouze přibližný. To dáno i tím, že jen málo dětí se rodí přesně podle kalendáře.
Máte pocit, že už neexistuje žádný způsob, jak byste mohla mít ještě větší břicho? Věřte, že třetí trimestr těhotenství vás vyvede z omylu
Pokud není termín porodu zpožděný, o více než 2 týdny, pak se doporučuje ponechat všemu přirozený průběh.