Jak urychlit porod

Mezi poměrně spolehlivé způsoby, jak urychlit porod, patří třeba sexuální aktivita.

Pokud už u vás nastal termín plánovaného porodu, a vaše miminko pořád nikde, existuje několik způsobů, jak urychlit porod. Je ale dobré pamatovat na to, že ve většině případů se dítě narodí, až je na to připraveno. Není tedy nutné snažit se o urychlení porodu za každou cenu.

Mezi poměrně spolehlivé způsoby, jak urychlit porod, patří třeba sexuální aktivita. Během pohlavního styku jsou uvolňovány různé hormony. Jedním z nich je i estrogen, který je zodpovědný za spuštění předporodních kontrakcí. Při mužské ejakulaci jsou zase uvolněny prostaglandiny, které napomáhají s otevřením děložního hrdla.

Na urychlení porodu také může zafungovat stimulace bradavek. I při ní se uvolňuje hormon estrogen. Porod je také možné urychlit třeba chůzí. Při ní se díky gravitaci a rytmickému pohybu, dítě srovná do správné porodní polohy. Jeho hlavička současně stimuluje děložní čípek, což může vést k vyvolání porodu.

Mohlo by vás zajímat: Jak uspíšit porod, Jak začíná porod, Jak rozjet porod, Jak poznám začínající porod

Není nutné začínat „panikařit“, pokud je termín porodu opožděn, jen o jeden nebo dva dny. Těhotenství a narození miminka se neřídí zcela přesnými „hodinkami“.
Pokud není termín porodu zpožděný, o více než 2 týdny, pak se doporučuje ponechat všemu přirozený průběh.
Narození dvojčat připadá přibližně v počtu jednou na 80 porodů, tedy pravděpodobnost narození dvojčat je asi 1,25%.