Kolik stojí umělé oplodnění?

Ani při úhradě umělého oplodnění pojišťovnou, není zaplacena celá částka.

Cena za umělé oplodnění (tedy za IVF, in-vitro fertilizace), je poměrně hodně vysoká. Záleží na konkrétním lékařském zařízení, ale cena se obvykle pohybuje okolo částky 70 tisíc korun za jeden „pokus“. A to rozhodně není konečná cena. V žádném případě totiž neplatí, že hned první pokus o umělé oplodnění musí být úspěšný. Často je nutné absolvovat i několik cyklů umělého oplodnění, než se povede úspěšně otěhotnět

Většina zdravotních pojišťoven má zavedeny limit. A to jak na počet cyklů, které jsou hrazeny z pojištění, tak i třeba na maximální věk ženy, která se snaží otěhotnět. Zpravidla bývají hrazeny 3 cykly umělého oplodnění pro ženy do 40 roků.

Ani při úhradě umělého oplodnění pojišťovnou, není zaplacena celá částka. Pojišťovna vždy hradí jen část – samotný zákrok. Kromě něj pak musí žena brát ještě různé léky. A doplatek za tyto léky se může vyšplhat až na 10 – 30 tisíc korun.

Pokud je navíc nutné absolvovat více cyklů (než ty které jsou hrazeny z pojištění), tak pak již vše hradí žena usilující o otěhotnění. Konečný účet za umělé oplodnění tak může činit od několika desítek tisíc až po nižší statisíce korun.

Mohlo by vás zajímat: Umělé oplodnění (IVF), Umělé oplodnění cena, Umělé oplodnění bez partnera

Jedním z kroků na zvýšení šancí na otěhotnění je vyšetření na plodnost.
Mít dvojčata má ale i různé výhody. Uvidíte sama, že si to i s dvojčaty pořádně užijete.
S přípravou vašeho kluka nebo holky na to, že se mu narodí malý bráška nebo malá sestřička, je dobré začít už v průběhu těhotenství.