Umělé oplodnění cena

Umělé oplodnění (IVF) je z části hrazeno z veřejného zdravotního o pojištění.

Umělé oplodnění (IVF) je z části hrazeno z veřejného zdravotního o pojištění. Přesněji tedy, žena má nárok na úhradu 3 cyklů IVF (mohou být ale zpoplatněny některé nadstandardní výkony). Na úhradu prvních 3 cyklů umělého oplodnění má nárok žena, která je starší než 18 roků a mladší než 39 roků. V případě, že by z nějakého důvodu v některém z prvních 3 cyklů umělého oplodnění nedošlo k transferu embrya, pak je nárok na úhradu ještě 4 cyklu.

Všechny další cykly IVF (nebo pokud žena nesplňuje podmínku věku), jsou zpoplatněny podle ceníku konkrétního zařízení (kliniky asistované reprodukce). Vzhledem k tomu, že se pak již jedná o komerční záležitost, která nepodléhá nějaké striktní regulaci, ceny se mohou lišit i řádů tisíců korun.

Běžná cena za umělé oplodnění je zhruba 60 – 80 tisíc korun. To ale zahrnuje pouze standardní služby. Celková cena pak může být vyšší i o 30 tisíc korun, podle toho jaké nadstandardní služby žena využije. Ty mohou zahrnovat různá laboratorní vyšetření, apod.  V případě darovaných vajíček se pak cena celého umělého oplodnění může vyšplhat i přes 100 tisíc korun za jeden cyklus.

Mohlo by vás zajímat: Umělé oplodnění bez partnera, Mimoděložní těhotenství, Umělé oplodnění (IVF)

Jedním z kroků na zvýšení šancí na otěhotnění je vyšetření na plodnost.
Na porodné vzniká nárok při narození prvního nebo druhého dítěte. Při narození prvního dítěte je 13 500 Kč. Při narození druhého dítěte je 10 000 Kč.
Na porodné je nárok, pokud jsou příjmy rodiny nižší než 23 544 Kč (otec + matka + 1 narozené dítě).