Jak vyvolat porod doma

Existují různé tipy, jak vyvolat porod. Mezi nejúčinnější patří například masáž bradavek. Díky pravidelné masáži bradavek se uvolňuje hormon oxytocin.

Nikde není miminku tak dobře, jako u maminky v bříšku. Často se stává, že se miminkům moc nechce na svět. Týká se to hlavně žen, které rodí poprvé. U nich není velkou výjimkou, že je porod o 1 – 2 týdny opožděný, oproti plánovanému termínu.

Existují různé tipy, jak vyvolat porod. Mezi nejúčinnější patří například masáž bradavek. Díky pravidelné masáži bradavek se uvolňuje hormon oxytocin. A ten pak vyvolává děložní stahy. Podobným způsobem funguje i pohlavní styk. I při něm je uvolněno větší množství hormonů.

Na vyvolání porodu také spolehlivě funguje fyzická námaha. Tady ale musí být těhotná žena před porodem opatrná. Příliš velká fyzická námaha by jí mohla uškodit. Také není dobré vyrážet na nějaký dlouhý výlet do přírody.

Osvědčenou metodou, jak vyvolat porod, je například teplá koupel. Nebo nejrůznější bylinkové čaje. Hodně doporučovaný, bývá například odvar z maliníku (z listů maliny). Údajně má pomáhat i levandulový olej, mateřídouška nebo skořice.

Mohlo by vás zajímat: Babské rady jak vyvolat porod, Co potřebuji do porodnice, Jak moc bolí porod

Snažte se na každou otázku odpovědět přímo. U malých dětí není nutné zabíhat do všech podrobností.
Máte pocit, že už neexistuje žádný způsob, jak byste mohla mít ještě větší břicho? Věřte, že třetí trimestr těhotenství vás vyvede z omylu
Ke styku, který povede k početí, může dojít tři dny (a vzácně i déle) před ovulací a jeden den po jejím začátku.
Určitě není dobrý nápad sdělovat takovou novinku třeba hned po návratu z práce, když je váš muž ještě unavený ze zaměstnání nebo dokonce hladový.
Pokud není termín porodu zpožděný, o více než 2 týdny, pak se doporučuje ponechat všemu přirozený průběh.