Jak vznikají dvouvaječná dvojčata

U jednovaječných dvojčat, je oplodněno jedno vajíčko, které se brzy po oplodnění rozdělí na dvě poloviny a z každé vznikne jedno dítě.

Dvojčata mohou být buď jednovaječná, nebo dvojvaječná. U jednovaječných dvojčat, je oplodněno jedno vajíčko, které se brzy po oplodnění rozdělí na dvě poloviny a z každé vznikne jedno dítě.

U dvojvaječných dvojčat zase dojde k tomu, že během ovulace ženy, jsou uvolněna dvě vajíčka. A ta jsou oplodněna dvěma různými spermiemi.

Z toho pak vyplývají i rozdíly mezi dvouvaječnými a jednovaječnými dvojčaty. Jednovaječná dvojčata mají identickou genetickou výbavu – tedy stejné pohlaví, stejný nebo téměř stejný vzhled, barvu očí, krevní skupinu, barvu vlasů atd.

Dvojvaječná dvojčata nejsou zcela identická. Mohou mít rozdílné pohlaví. Často se narodí kombinace bratr a sestra. Dvojvaječná dvojčata mají každé svoji placentu, proto se vyvíjejí snáze než jednovaječná dvojčata.

Mohlo by vás zajímat: Co dělat jako těhotná, Jak rozjet porod, Jak uklidnit novorozence

Pravděpodobnost narození dvojčat je poměrně nízká – někde mezi 1 – 2%. Pokud máte dvojčata v rodině, tak se tato pravděpodobnost o něco málo zvyšuje, a to až na 4 – 6%.
Zvýšení rodičovského příspěvku na dvojčata platí i pro děti, které se narodily (nebo ještě narodí) před účinností této novely (tedy děti narozené před 1. 1. 2018). Zákon je formulován tak, aby se tato změna vztahovala i na dříve narozené děti.
Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.
Ke styku, který povede k početí, může dojít tři dny (a vzácně i déle) před ovulací a jeden den po jejím začátku.
Mít dvojčata má ale i různé výhody. Uvidíte sama, že si to i s dvojčaty pořádně užijete.