Jaký kočárek pro dvojčata

Výběr kočárku pro dvojčata určitě není tak jednoduchá záležitost, jako pro jedno dítě. Už jen díky tomu, že výběr modelů, které jsou určeny i pro dvojčata, je podstatně menší.

Výběr kočárku pro dvojčata určitě není tak jednoduchá záležitost, jako pro jedno dítě. Už jen díky tomu, že výběr modelů, které jsou určeny i pro dvojčata, je podstatně menší. Smutným faktem je také to, že kočárek pro dvojčata stojí často dvojnásobek toho, co kočárek pro jedno dítě.

Kočárky na dvojčata se v zásadě dají rozdělit na dvě skupiny – kočárky, kde jsou děti vedle sebe a kočárky, kde jsou za sebou (nebo i trochu nad sebou).

Kočárky pro dvojčata vedle sebe, jsou praktické v tom, že k oběma dětem máte dobrý přístup. Nevýhodou je ale určitě jejich šířka. Problém vám mohou dělat úzké vchodové dveře, výtahy, úzké uličky v obchodech, eskalátory, úzké chodníky apod.

Kočárky pro dvojčata za sebou, jsou výhodné v tom, že jsou stejně široké, jako běžné kočárky. Odpadají vám tedy starosti s úzkými průchody. Nevýhodou je zde ale zase jejich délka. Opět můžete narazit na problém, se s takto dlouhým kočárkem dostat třeba do výtahu nebo do MHD. Takže se pak s takovým kočárkem pro dvojčata obtížněji manipuluje.

Mohlo by vás zajímat: Jídlo a pití v těhotenství, Kdo má nárok na porodné, Jak rozjet porod

Pravděpodobnost narození dvojčat je poměrně nízká – někde mezi 1 – 2%. Pokud máte dvojčata v rodině, tak se tato pravděpodobnost o něco málo zvyšuje, a to až na 4 – 6%.
Pořizovací cena je u látkových plen podstatně vyšší. Je to ale pouze jednorázový výdaj.
Mít dvojčata má ale i různé výhody. Uvidíte sama, že si to i s dvojčaty pořádně užijete.
Na tom, kdy je vhodná doba na ukončení kojení se neshodují ani odborníci ani jednotlivé matky.