Jaký kočárek pro dvojčata

Výběr kočárku pro dvojčata určitě není tak jednoduchá záležitost, jako pro jedno dítě. Už jen díky tomu, že výběr modelů, které jsou určeny i pro dvojčata, je podstatně menší.

Výběr kočárku pro dvojčata určitě není tak jednoduchá záležitost, jako pro jedno dítě. Už jen díky tomu, že výběr modelů, které jsou určeny i pro dvojčata, je podstatně menší.

Výběr kočárku pro dvojčata určitě není tak jednoduchá záležitost, jako pro jedno dítě. Už jen díky tomu, že výběr modelů, které jsou určeny i pro dvojčata, je podstatně menší. Smutným faktem je také to, že kočárek pro dvojčata stojí často dvojnásobek toho, co kočárek pro jedno dítě.

Kočárky na dvojčata se v zásadě dají rozdělit na dvě skupiny – kočárky, kde jsou děti vedle sebe a kočárky, kde jsou za sebou (nebo i trochu nad sebou).

Kočárky pro dvojčata vedle sebe, jsou praktické v tom, že k oběma dětem máte dobrý přístup. Nevýhodou je ale určitě jejich šířka. Problém vám mohou dělat úzké vchodové dveře, výtahy, úzké uličky v obchodech, eskalátory, úzké chodníky apod.

Kočárky pro dvojčata za sebou, jsou výhodné v tom, že jsou stejně široké, jako běžné kočárky. Odpadají vám tedy starosti s úzkými průchody. Nevýhodou je zde ale zase jejich délka. Opět můžete narazit na problém, se s takto dlouhým kočárkem dostat třeba do výtahu nebo do MHD. Takže se pak s takovým kočárkem pro dvojčata obtížněji manipuluje.

Mohlo by vás zajímat: Jídlo a pití v těhotenství, Kdo má nárok na porodné, Jak rozjet porod

Co čekat, když čekáte dvojčata? Na co máte nárok v roce 2024

Čeká vás narození dvojčat? Nebojte se, nejste v tom (i když to vlastně ano ;-)), ale jinak v tom opravdu nejste sami. V ČR se každý rok narodí +/- 2000... [ ČÍST VÍCE ]

Je lepší používat látkové nebo jednorázové pleny?

Jednou z věcí, nad kterou byste měla již v době těhotenství, před porodem, popřemýšlet, je i to, zda budete pro své dítě používat látkové pleny... [ ČÍST VÍCE ]

Jak pečovat o dvojčata?

Jste těhotná, a právě jste se vrátila z pravidelné prohlídky, u svého gynekologa, kde jste zjistila, že čekáte dvojčata? Zvláště pokud se jedná... [ ČÍST VÍCE ]

Jak ukončit kojení dítěte

Dříve nebo později musí každá matka přestat kojit své dítě. V ideálním případě by proces odstavení měl být postupný. Dítě by si mělo samo... [ ČÍST VÍCE ]