Těhotenská dieta

Na internetu je možné najít různé zaručené recepty, na těhotenské diety. Jak se přesně stravovat při těhotenství, co jíst a co ne?

Na internetu je možné najít různé zaručené recepty, na těhotenské diety. Jak se přesně stravovat při těhotenství, co jíst a co ne?

Pravda ale je, že žádná speciální těhotenská dieta neexistuje. Zdravé těhotné ženě, během těhotenství stačí, pokud se stravuje „normálním“ způsobem. Tedy za předpokladu, že její jídelníček je rozumný a zdravý.

Během, těhotenství (a následně i během kojení), potřebuje žena hlavně rozumný (vyvážený) mix všech důležitých živin, vitamínů a minerálů. Rozhodně tedy není vhodná nějaká omezující, jednostranně zaměřená dieta.

Jídelníček během těhotenství, by tedy měl být pestrý a zdravý. Je určitě dobré, pokud jíte dostatečné množství čerstvého ovoce a zeleniny. Nepřeháníte to s nezdravými jídly. Je lepší preferovat jídla připravená z čerstvých surovin, než polotovary.

Během těhotenství ale není potřeba dodržovat nějakou speciální dietu.

Mohlo by vás zajímat: Alergie na lepek a Celiakie, Co jíst během těhotenství?, Co jíst během kojení

Štítná žláza je velmi důležitá. Zvláště u těhotných žen. Porucha štítné žlázy, může v těhotenství vést i k potratu, předčasnému porodu, nebo vývojovým poruchám u dítěte. Až 16% těhotných žen, může trpět poruchou funkce štítné žlázy. Je to riziko, které by se nemělo podceňovat.
Co jíst jako těhotná? Jaká je nejlepší těhotenská dieta? Nic takového neexistuje. Během těhotenství byste měla jíst hlavně zdravě a s rozumem. Nemá cenu si něco odpírat. Stejně jako není dobré se zbytečně přejídat.
Nedá se očekávat, že byste po porodu zhubla za pár týdnů. Takto to opravdu nefunguje. Hubnutí po porodu je pomalý a postupný proces.
Strie (a nejenom ty těhotenské) jsou ve své podstatě drobné jizvičky kůže. Vznik strií je do značné míry podmíněn geneticky.
Cvičení na břicho po porodu je dobré nejenom s ohledem na váhu, ale především kvůli zpevnění svalstva.
Během těhotenství je velmi důležité, aby váš jídelníček zahrnoval všechny potřebné živiny.
Vypadávání vlasů v souvislosti s těhotenstvím, porodem a kojením je pouze dočasné.
Během kojení nesmíte nějak radikálně omezovat množství kalorií.