Kolik je maximální podpora v nezaměstnanosti v roce 2018?

Výše podpory se ale jinak odvíjí především od vaší výplaty.

Pokud by vás zajímalo, kolik byste dostávali jako podporu v nezaměstnanosti v roce 2018, pak pro vás máme dobrou zprávu. Tak jako skoro každý rok, i od 1. 1. 2018 dochází k menšímu zvýšení maximální podpory v nezaměstnanosti.

Maximální podpora v nezaměstnanosti je v roce 2018 ve výši 16 682 Kč. Pokud byste měli nárok na podporu při rekvalifikaci, pak máte nárok na maximálně 18 695 Kč.

Výše podpory se ale jinak odvíjí především od vaší výplaty. Pokud jste měli v posledním zaměstnání malou výplatu, pak budete mít i malou podporu. Výše podpory v nezaměstnanosti je za první dva měsíce 65%, za druhé dva měsíce je to 50% a po zbytek doby je to 45%. Pokud je ale zaměstnání ukončeno z vaší strany bez uvedení vážného důvodu, pak je podpora po celou dobu jen 45%.

Jiné je to u žen po rodičovské. Pokud se u nich nedá spočítat podpora z posledního zaměstnání, pak se výše podpory odvíjí od průměrné mzdy v ČR. Ta je pro rok 2018 stanovena na 28 761 Kč. A žena po rodičovské pak dostává za první dva měsíce 15% z této průměrné mzdy, druhé dva měsíce je to 12% a zbytek doby už jen 11%. Podpora po rodičovské je tedy opravdu velmi nízká.

Mohlo by vás zajímat: Práce během rodičovské, Z čeho se počítá podpora po skončení rodičovské

Doba, kdy jste doma na rodičovské dovolené, se z pohledu nároku na podporu v nezaměstnanosti zohledňuje stejně, jako byste byla zaměstnaná.
Po skončení rodičovské dovolené (po skončení pobírání rodičovského příspěvku), má žena, která bude nezaměstnaná, nárok na podporu.