Těhotenství a elektronické cigarety

Takže kouření cigaret v těhotenství rozhodně NE!

Takže kouření cigaret v těhotenství rozhodně NE!

Kouření cigaret, patří mezi jedny z nejrizikovějších činností, které může těhotná žena dělat. Kouření velmi významně zvyšuje zdravotní rizika pro nenarození dítě.

Ze statistik mimo jiné vyplývá, že děti, které se narodí ženám, které během těhotenství kouřili, mají asi o 0,5 kila nižší porodní váhu. U takových dětí je pak po narození násobně vyšší riziko syndromu náhlého úmrtí kojence.

Tyto děti také často mívají různé poruchy pozornosti, nebo pomalejší mentální vývoj. Jsou i další rizika a zdravotní komplikace spojená s kouření. Mimo jiné i častější předčasný porod.

Takže kouření cigaret v těhotenství rozhodně NE!

Je ale vhodnou náhradou, za klasickou cigaretu, ta elektronická? Na to se názory značně různí. Část odborníků elektronické cigarety v těhotenství toleruje, část je striktně proti.

Je to dáno i tím, že elektronická cigareta je pořád ještě „novinka“, byť je už používána v širší populaci několik let. Vliv elektronické cigarety na zdraví jejích uživatelů, tak zatím není zcela 100% prozkoumán.

Obecně tedy platí, že během těhotenství by se měla žena vyhýbat veškeré „nepřirozené chemii“. Když už je její závislost na cigaretách natolik vysoká, že ani po dobu těhotenství nedokáže přestat kouřit, pak je elektronická varianta určitě lepší než ta klasická.

Ideální by pak byla elektronická cigareta s náplní bez nikotinu nebo alespoň se značně sníženým obsahem nikotinu.

Těhotná žena by se ale vždy měla raději poradit se svým lékařem nakolik je ta která náplň do elektronické cigarety vhodná i pro těhotné ženy.

Mohlo by vás zajímat: Nikotinové náplasti a odvykání kouření v těhotenství, Odvykání kouření v těhotenství

Jak přestat kouřit v těhotenství

Jste těhotná a při tom kouříte? Přečtěte si, jak přestat kouřit v těhotenství. Pokud otěhotníte, měla byste okamžitě přestat kouřit. Dokonce,... [ ČÍST VÍCE ]

Jak zhubnout při kojení

Asi žádná žena není zcela spokojená s tím, jak se její tělo proměnilo v průběhu těhotenství. A ani s tím jak její postava vypadá po porodu. Snad... [ ČÍST VÍCE ]

Vegetariánská dieta během těhotenství?

Mnoho žen, které jsou samy vegetariánky, nebo alespoň preferují vegetariánskou stravu, by zajímalo, zda jejich strava obsahuje dostatek živin, pro zdravé... [ ČÍST VÍCE ]