Jak rozjet porod

Existují ale různé rady a tipy, jak rozjet porod přirozenou cestou.

Existují ale různé rady a tipy, jak rozjet porod přirozenou cestou.

U celé řady prvorodiček, které očekávají narození prvního dítěte, je poměrně běžné, že se jejich dítě nenarodí v plánovaném termínu, ale s nějakým zpožděním. Je ale nutné zdůraznit, že menší zpoždění porodu je přirozené. Pokud se dítě neopozdí o více než 14 dní, pak je nejlepší nechat všemu přirozený průběh.

Existují ale různé rady a tipy, jak rozjet porod přirozenou cestou. Některé jsou spíše „pověry“ (či spíše babské rady), jiné mají i solidní vědecký základ.

Mezi ty solidnější patří třeba provozování sexu před porodem. Tak je možné poměrně spolehlivě rozjet porod. Při sexu jsou totiž uvolňovány ve zvýšené míře různé hormony – jako například estrogen, které se podílí na vyvolání porodu.

Jinou vědecky ověřenou metodou je akupunktura. Při správné aplikaci akupunktury dochází zhruba u 25% žen k vyvolání přirozeného porodu (oproti ženám, které akupunkturu neabsolvují).

Na rozjetí porodu také může zafungovat třeba chůze, teplá koupel, uklidňující masáž nebo i konzumace kořeněného, pálivého jídla.

Mohlo by vás zajímat: Jak poznám předčasný porod, Jak urychlit porod, Jak začíná porod

Jak přirozeně vyvolat porod

Někdy, a platí to zejména pro ženy, které čekají narození prvního dítěte, může docházet k tomu, že se plánovaný termín porodu opožďuje. Ani... [ ČÍST VÍCE ]

Tipy jak vyvolat porod

Především u žen, kterým se má narodit první dítě, poměrně často dochází ke „zpoždění“ porodu. Nejsou žádné prokazatelné vědecké studie,... [ ČÍST VÍCE ]

Jak připravit dítě na sourozence

Pro dítě, které až doposud mělo veškerou pozornost rodičů jen samo pro sebe, se může jevit narození sourozence, jako konkurence. Hlavně starší děti,... [ ČÍST VÍCE ]